Słynny lew górski P-22 z Los Angeles został uśpionyCNN

P-22, Lew górski, który spędził lata w Griffith Park w Los Angeles, Władze twierdzą, że został uśpiony po obrażeniach odniesionych podczas „uderzenia pojazdu”.

Wielki kot trafił na pierwsze strony gazet w zeszłym miesiącu Zaatakował i zabił Chihuahua mieszkanki na smyczy. Został schwytany przez władze w poniedziałek, które wykorzystały dane GPS z jego obroży, aby go wyśledzić i uspokoić.

Kalifornijski Departament Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody podjął decyzję o eutanazji P-22 po „szeroko zakrojonej ocenie medycznej”. Według sobotniego komunikatu prasowego.

Departament powiedział, że „eutanazja ze współczuciem” była jednogłośnie zalecana przez zespół medyczny w San Diego Zoo Safari Park i została przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym.

„Kompleksowa ocena” została poddana P-22, która „wykazała znaczny uraz głowy lwa górskiego, prawego oka i narządów wewnętrznych, potwierdzając podejrzenie niedawnego urazu, takiego jak uderzenie pojazdu” – powiedział departament. „Uraz jego narządów wewnętrznych będzie wymagał inwazyjnej operacji”.

12-letni lew górski miał „istotne wcześniej istniejące schorzenia, nieodwracalną chorobę nerek, chroniczną utratę wagi, rozległe pasożytnicze infekcje skóry na całym ciele i miejscowe zapalenie stawów”.

Był ogólnie w złym stanie zdrowia, a „dodatkowe schorzenia nie zostały jeszcze w pełni zdiagnozowane” – powiedział departament.

Dodali, że urzędnicy nie będą szukać informacji o możliwym starciu P-22 z pojazdem.

„Ta sytuacja nie była winą P-22 ani kierowcy, który go potrącił” – napisał departament. „Jest to raczej zjawisko wynikające z utraty i fragmentacji siedlisk, które podkreśla potrzebę przemyślanej budowy przejść dla dzikich zwierząt i dobrze zaplanowanych przestrzeni”.

P-22 Los Angeles stał się sławny, gdy został sfotografowany z fotopułapką pod napisem Hollywood. Film pojawił się w numerze National Geographic z grudnia 2013 roku.

Lew górski miał nawet własne strony na Facebooku i Instagramie, gdzie fani zostawiali serdeczne wiadomości w sobotę.

P-22 trafił również na pierwsze strony gazet za naruszenie 9-metrowego ogrodzenia w zoo w Los Angeles. Wyciskanie coli w 2016 r.

Urzędnicy w całej Kalifornii wydali oświadczenia oznaczające śmierć pumy, w tym gubernator Gavin Newsom.

„Przetrwanie P-22 na bezludnej wyspie w sercu Los Angeles urzekło ludzi na całym świecie i ożywiło wysiłki na rzecz ochrony naszych różnorodnych rodzimych gatunków i ekosystemów” – powiedział Newsom. W komunikacie prasowym.

Ojciec Newsoma jest założycielem Mountain Lion Foundation i opowiadał się za stałą ochroną gatunku.

„Niesamowita podróż kultowego lwa górskiego pomogła zainspirować nową erę ochrony przyrody i ponownego połączenia z naturą, w tym największego na świecie wiaduktu dla dzikich zwierząt w Liberty Canyon” – dodał Newsom. „Dzięki innowacyjnym sojuszom i strategiom przywracania krytycznych siedlisk w całym stanie będziemy nadal pracować nad ochroną cennego dziedzictwa naturalnego Kalifornii dla przyszłych pokoleń”.

Na początku tego roku rozpoczęto prace nad 10-pasmowym przejściem dla dzikich zwierząt na autostradzie 101, mając nadzieję na stworzenie bezpieczniejszej trasy dla dzikich zwierząt w okolicy. Ponadto Newsom przeznaczył 50 milionów dolarów na inne podobne programy w całym stanie.

Beth Pratt, regionalna dyrektor wykonawcza National Wildlife Federation w Kalifornii, również przypomniała sobie lwa górskiego. W emocjonalnym komunikacie prasowym. „Trudno sobie wyobrazić, że będę teraz pisał o P-22 w przeszłości” – powiedział i wyraził nadzieję, że przyszłe kalifornijskie lwy górskie będą mogły bezpiecznie wędrować.

„Dziękuję za dar poznania ciebie, P-22. Będę za tobą tęsknić na zawsze” – powiedział Brad. „Ale nigdy nie przestanę pracować, aby uhonorować twoje dziedzictwo, a nawet jeśli będziemy za tobą tęsknić, możemy przynajmniej częściowo to naprawić, czyniąc twój rodzaj świata bezpieczniejszym”.

Korekta: Wcześniejsza wersja tej historii zawierała błędne informacje, kiedy władze przejęły P-22. Został zatrzymany w poniedziałek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *