SpaceX planuje w sobotę rekordowy 58. start z Przylądka

grać

W 2021 r. Stacja Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego zorganizowały 31 wystrzeleń rakiet orbitalnych, co stanowi nowy roczny rekord.

W ubiegłym roku liczba ta wzrosła do 57 uruchomień, co stanowi nowy rekord oznaczający znaczny wzrost o 84%.

SpaceX dąży do rekordowego jak dotąd 58. wystrzelenia statku kosmicznego w tym roku o godzinie 22:17 EDT w sobotę. W razie potrzeby dostępnych jest pięć możliwości wydania kopii zapasowych od 23:07 do 2:15 EDT w niedzielę.

Jeśli misja Falcona 9 Starlink przebiegnie zgodnie z planem, roczny rekord CAP zostanie osiągnięty 21 lub 22 października, na dwa miesiące do końca 2023 roku.

„Widziałem wielki rozwój i zmiany. „Jesteśmy zadowoleni z ośmiu lub więcej startów statków kosmicznych rocznie” – powiedział Dan Platt, dyrektor Spaceport Graduate Center w Florida Institute of Technology w Titusville.

„Następnie zostaną one zastąpione przez tak zwane bezzałogowe starty, czyli w zasadzie starty ULA. I to zajmie nam około 20 lat” – powiedział Platt, który pracuje w bazie portu kosmicznego od 1998 roku.

„Więc teraz jest to zupełnie inna bestia” – powiedział.

Według National Weather Service, stacja sił kosmicznych na Cape Canaveral poinformowała, że ​​w sobotę wieczorem niebo było przeważnie czyste, temperatura minimalna wyniosła 64°C, a wiatr północny osiągał prędkość około 5 mil na godzinę, przechodząc po północy na zachód.

45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych przewidziała 95% szans na pogodę „startową” podczas startu.

„Wieczorem trudno będzie dostrzec chmurę na niebie, z wyjątkiem niektórych chmur cirrus znajdujących się w górnych warstwach, a jedynym problemem jest bardzo mała szansa na zderzenie się z barierami nawietrznymi ze względu na zachodni przepływ” – głosi prognoza siły. .

Dalej: Wtorkowa misja SpaceX pobiła rekord prędkości ustanowiony w zeszłym roku, a przed nami jeszcze więcej

Misja Starlink 6-24 wyniesie kolejną partię satelitów emitujących transmisję internetową na niską orbitę okołoziemską.

Po wystartowaniu z Launch Complex 40, 70-metrowy Falcon 9 będzie podążał południowo-wschodnim kursem wzdłuż wybrzeża Atlantyku na Florydzie, po czym wyceluje w wzmacniacz pierwszego stopnia i wyląduje na statku bezzałogowym w pobliżu Bahamów.

W 2008 roku Platt relacjonował coroczne wydarzenia związane z przestrzenią kosmiczną jako redaktor-konsultant w firmie McGraw Hill, która publikuje coroczny „Rocznik nauki i technologii”. Według Biura Narodów Zjednoczonych ds. Przestrzeni Kosmicznej w tym roku Stany Zjednoczone – w tym z bazy sił powietrznych Vandenberg w Kalifornii – wysłały w przestrzeń kosmiczną 24 obiekty, a następnie Rosja – 21 i Chiny – 16.

Platt powiedział, że w nadchodzących latach sama Floryda może wydać więcej wydawnictw niż cały świat w tamtej epoce.

„Wiele modernizacji wymaga nie tylko obiektów rakietowych, ale także tak zwanych możliwości monitorowania bezpieczeństwa, aby zapobiec wymknięciu się rakiet spod kontroli i przedostaniu się na obszary zaludnione. Wszystko to zostało zaawansowane i znacznie ulepszone” – powiedział Platt.

„Oczywiście SpaceX przoduje” – powiedział.

SpaceX uruchomiło 53 z 57 misji

SpaceX odpowiada za wszystkie z 57 rakiet wystrzelonych z Przylądka w tym roku, z wyjątkiem czterech. Wyjątki:

13 października załoga SpaceX wystrzeliła należący do NASA statek kosmiczny Psyche w jego sześcioletnią podróż do pasa asteroid za pomocą rakiety Falcon Heavy. Osiem godzin i 42 minuty później SpaceX wystrzelił rakietę Falcon 9 o zachodzie słońca ze Stacji Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral.

W ten piątek, 13. podwójne spotkanie, oznaczało najkrótszy czas między orbitami Ziemi od czasu wystrzelenia pojazdu docelowego agenta Gemini 11 i Gemini Titan-11 ze wschodniego wybrzeża w 1966 roku, ogłosili urzędnicy Delta 45 wystrzeliwujący w przestrzeń kosmiczną.

„Kiedy robisz dwa starty dziennie i oba są startami SpaceX, jest to o wiele łatwiejsze niż wystrzelenie SpaceX rano i ULA lub ktoś inny próbujący to zrobić po południu lub wieczorem”. – powiedział Platt.

„Więc pod pewnymi względami o wiele łatwiej jest mieć wiele startupów, gdy wszystkie pochodzą z jednego podmiotu korporacyjnego” – powiedział.

Na 90 minut przed programem kosmicznym FLORIDA TODAY zespół kosmiczny będzie śledzić na żywo relację ze startu. Aby uzyskać najnowsze aktualizacje harmonogramu z Przylądka, odwiedź floridatoday.com/launchschedule.

Rick Neal jest dziś reporterem kosmicznym na Florydzie (kliknij tutaj, aby zapoznać się z jego historiami). Skontaktuj się z Neilem pod numerem 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @RickNeale1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad tym, aby zapewnić najlepszą relację z branży i premier na Florydzie. Takie czasopisma wymagają czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrypcją tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *