Strata Rivian wzrasta do 1,7 miliarda dolarów wraz ze wzrostem produkcji

Dyrektor generalny Rivian RJ Scaringe powiedział w rozmowie telefonicznej z inwestorami, że nie byli w stanie w pełni wykorzystać swojej linii produkcyjnej podczas „partii” drugiego kwartału.

„Nie mogliśmy nawet pracować na pełną zmianę z powodu dostaw komponentów” – powiedział Scherink.

Rivian spodziewa się, że niedobory w łańcuchu dostaw będą nadal ograniczać jego wzrost, ale jest na tyle optymistycznie nastawiony do poprawy perspektyw, że spodziewa się dodać drugą zmianę. Normal, Illinois, zakład produkcyjny Później tego roku. Scaringe jest przekonany, że tempo produkcji będzie nadal rosło, ponieważ zwiększenie liczby pojazdów wyjeżdżających z fabryki jest kluczem do osiągnięcia rentowności.
Rivian, który ma silne wsparcie Amazonka (AMZN)98 000 rezerwacji w USA i Kanada Pod koniec czerwca podał, że liczba zamówień w przedsprzedaży wzrosła w tym roku. Producent powiedział, że większość nowych nabywców pickupa R1T nigdy wcześniej nie posiadała pickupa.

Największe straty są zgodne z oczekiwaniami Rivian na ten rok. Przypisał stratę inwestycjom w ludzi, technologię i projekty motoryzacyjne.

Rivian wystrzelił 6% Jej pracownicy w lipcu powoływali się na inflację i podwyżki stóp procentowych.

Rivian wyprodukowała 4401 pojazdów i dostarczyła 4467 pojazdów w drugim kwartale, a jej produkcja wzrosła o 72% w porównaniu z pierwszym kwartałem roku, kiedy wyprodukowała 2553 pojazdy. Producent samochodów planuje w tym roku wyprodukować 25 000 sztuk. Akcje Riviana spadły o 2% po godzinach pracy.

Producent samochodów wciąż ma ponad 15 miliardów dolarów w gotówce na finansowanie swojej działalności, co, jak twierdzi, wystarczy na sfinansowanie nadchodzącego zakładu produkcyjnego w Georgii i nowej platformy pojazdów o nazwie R2.

Firma poinformowała również, że od początku 2021 r. jej pojazdy dostawcze przewiozły 430 000 przesyłek dla Amazona.

Dyrektor finansowy Rivian, Claire McDonough, powiedziała, że ​​producent samochodów jest Fosforan litowo-żelazowy akumulator w swoich pojazdach dostawczych. Chemia baterii zniknęła coraz bardziej popularne Producenci samochodów stoją w obliczu niedoboru metali stosowanych w akumulatorach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *