Suns szturmują od 22 do 4. kwarty, aby pokonać Kings

PHOENIX — Kevin Durant wykonał dwa rzuty wolne na 1,8 sekundy przed końcem i Phoenix Suns wściekle odpowiedzieli, pokonując we wtorkowy wieczór Sacramento Kings 119:117.

Grayson Allen wyrównał rekord franczyzy, zdobywając dziewięć punktów za trzy punkty i zdobył 29 punktów dla Suns, które prowadziły 113-96, a mecz zakończył serią 23-4. Durant zakończył mecz z 27 punktami, a następnie próbował wyjaśnić, w jaki sposób Suns zebrali się na boisku.

„Nie mam pojęcia” – powiedział Durant. „Wiem, jak zwykle toczy się gra, ale czułem się jak zamazany. Wszystko wydarzyło się tak szybko. Myślę, że wszyscy byliśmy w jakiejś strefie i zamknięci w sobie.

„To zespół, który lubi grać w ataku ze swobodą, więc kiedy przeszkadzasz, staje się innym zespołem. Wywarliśmy presję. [Domantas] Sabonisa trochę więcej. Zamieniliśmy wiele ekranów i uruchomiliśmy je 1 na 1.”

Według ESPN Stats and Information, Suns są drugą drużyną w 2020 roku, która przezwyciężyła deficyt wynoszący 20 lub więcej punktów w ostatnich 8 minutach czwartej kwarty, dołączając do Kings pokonując Minnesota Timberwolves w 2020 roku.

Devin Booker zdobył 16 punktów i 11 asyst, Bradley Beal 13 punktów, Jusup Nurkic 10 punktów, a Phoenix 15 zbiórek.

Na 8:22 przed końcem Kings prowadzili 22 punktami, ale Durant w czwartej kwarcie wrócił z parą trzech punktów. Następnie Eric Gordon wyrównał do 115, zdobywając kolejne trzy punkty. Wchodząc z ławki zdobył 13 punktów.

„Pozostaliśmy w tym. Mentalnie pozostaliśmy w walce” – powiedział trener Suns Frank Vogel. „Było wiele momentów, w których nasi chłopcy walczyli i byli sfrustrowani, a my kopaliśmy nas w tyłki.

„We współczesnej NBA widzieliśmy na własne oczy, że drużyny nigdy nie dają się ograć. Widzieliśmy mały skład. Zamierzaliśmy zdobyć pięciu rzucających za trzy punkty. W końcu udało nam się pozyskać Erica, który trafił kilka dużych trójek. Ci goście naprawdę się postarali. w górę.”

Rzuty wolne Duranta na 30 sekund przed końcem dały Suns prowadzenie 117-115, co było pierwszym w meczu 3-2. De'Aaron Fox, który prowadził wszystkich strzelców z 33 punktami, zremisował skoczkiem na 19 sekund przed końcem. Jednak sfaulował Duranta podczas skoku w dal. Po rzutach wolnych, ostatni strzał Kings był długi.

Sabonis zanotował swoje 11. triple-double w sezonie, zdobywając 21 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst. Był to jego 23. mecz z rzędu z dwucyfrowymi wynikami w co najmniej dwóch kolumnach i jego najwyższy w lidze 36. double-double w sezonie.

„To trudny sposób na przegraną. Trzeba im przyznać uznanie” – powiedział trener Kings Mike Brown. „Graliśmy naprawdę dobrze przez 42 minuty. W ciągu ostatnich sześciu minut oddaliśmy kilka mocnych strzałów w obręcz. Nie mogliśmy strzelić gola w obręcz, zamiast przenosić piłkę i ruszać ciałami, więc wszystko było w stagnacji i odwróciłem sytuację. Bal się skończył.

„Nie mieliśmy szybkości na połowie boiska, dużo trzymaliśmy się przy piłce. Musimy po prostu to przemyśleć. Mamy nadzieję, że możemy się z tego czegoś nauczyć”.

Keegan Murray zdobył 18 punktów, Sasha Vesenkov 14 punktów, a Malik Monk 13 punktów i osiem asyst dla Sacramento, które przegrało trzy z rzędu.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.