Teatr szkolny Duke Ellington nie zostanie nazwany na cześć Dave’a Chapel

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Niespodzianką było to, że komik Dave Chappell ogłosił, że ciało studenckie w Duke Ellington School of Arts w północno-zachodnim Waszyngtonie nie będzie miało jego nazwiska.

Chappell, jeden z najsłynniejszych absolwentów szkoły, był w mieście w poniedziałek wieczorem na uroczystość poświęcenia.

Nazywa się to Teatrem Wolności i Ekspresji Sztuki.

Zobowiązanie zostało początkowo przełożone w listopadzie zeszłego roku po tym, jak krytycy skrytykowali najlepszy program specjalny tego komika w serwisie Netflix.Blisko”, „Jako transfobiczny. Studenci z Ellington również wyrazili zaniepokojenie.

Chappell powiedział widzom w poniedziałek, że teatr pod jego nazwiskiem nie chciał odwracać uwagi od wyczucia sztuki studentów, chociaż uważał, że przeciw niemu brakuje subtelności, a nie jego pracy.

Zauważył również, że „prawdziwa” krytyka zraniła się.

Chappell powiedział, że zdecydował w piątek, że szkoła nie ma na niej jego nazwiska. – Ale rodzina Ellingtonów to moja rodzina – powiedział.

W czasie kontrowersji w zeszłym roku dyrektor Duke Ellington Sandy Logan powiedział, że odbywał formalne i nieformalne spotkania z uczniami w celu omówienia pomysłów Chappell, w tym cotygodniowe spotkania z szkolną radą doradczą przywódców płci i uczniów. Sojusz seksualny.

Duke przenosi nazwisko Dave’a Chappell’a do Ellington School Theatre do kwietnia

„Przesunięcie wydarzenia do przodu bez uprzedniego zauważenia pytań i obaw członków społeczności Ellington jest straconą okazją na nadający się do nauczania moment” – napisała szkoła w oświadczeniu.

Założona w 1974 roku w celu zapewnienia bezpłatnej, pierwszorzędnej edukacji artystycznej dzieciom w stolicy kraju, Duke Ellington jest jedną z niewielu szkół artystycznych w kraju, które przyciągają studentów z całego miasta i kształcą głównie grupy czarnoskórych studentów.

Chappell obiecuje 100 000 dolarów na rzecz szkolnego teatru Powiedział zeszłego października Teatr z jego imieniem to „najważniejszy zaszczyt mojego życia”.

„Opuściłem szkołę. Ukrywałem się tam, kiedy opuszczałem zajęcia. Kto by pomyślał, że teatr kiedyś zostanie nazwany moim imieniem?” Chappell rozmawiał ze zbieraczami funduszy dla Ellingtona przed premierą „The Closer” w Angelica Pop-up Theater na Union Market. „Ale rozumiem to, ponieważ czasami, kiedy kochasz rzeczy, oni kochają cię ponownie. Kochałem tę szkołę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *