Tor huraganu Lee: Burza dotknie wybrzeże Nowej Anglii i Atlantyku w KanadzieCNN

Huragan Lee zaczął wywoływać silny wiatr w czwartek rano na Bermudach, przed torem, który przyniesie ulewne deszcze, wiatr i powodzie na wybrzeżu w wyniku potężnej burzy. Nowa Anglia i Atlantyku w Kanadzie przez piątek i weekend.

W czwartek rano wichura tropikalna nawiedziła Bermudy, a rano spodziewano się ulewnego deszczu. W czwartek na Bermudach obowiązuje ostrzeżenie przed burzą tropikalną obejmującą całą wyspę, gdy Lee podąża na zachód od wyspy.

Narodowe Centrum Huraganów podało, że w czwartek rano Lee znajdował się 420 km na południowy zachód od Bermudów, a wiatr wiał w nim maksymalnie do 160 km/h.

Dla wielu mieszkańców przybrzeżnych Nowej Anglii na północy wydano ostrzeżenia dotyczące huraganów i burz tropikalnych w oczekiwaniu na skutki potężnej burzy w piątek i przez cały weekend.

Obejrzyj tę interaktywną zawartość na CNN.com

Wiatr Lee zacznie wiać nad częściami Nowej Anglii w piątkowy wieczór, gdy według przewidywań centrum burzy przejdzie w pobliżu południowo-wschodniej części regionu, docierając do lub nad Maine i Atlantykiem w Kanadzie w weekend. „Wielki i niebezpieczny cyklon” Według centrum huraganów.

Chociaż oczekuje się, że burza – huragan kategorii 2 – osłabnie w miarę zbliżania się, nadal będzie miała ogromny promień szkodliwych wiatrów, które mogą uderzyć w przybrzeżne prowincje Nowej Anglii i Atlantyku w Kanadzie.

„W sobotę w niektórych częściach wschodniego stanu Maine możliwe są burze, obfite opady deszczu i powodzie” – podało Narodowe Centrum ds. Huraganów. Obszar ten znajduje się pod obserwacją huraganów, podobnie jak części Nowego Brunszwiku i Nowej Szkocji.

Pod koniec piątku i soboty powodzie sztormowe sięgające do 4 stóp mogą spowodować zalanie części południowo-wschodniego Massachusetts. Wydano ostrzeżenie dotyczące fal sztormowych dla obszarów obejmujących Cape Cod i Nantucket.

Ogłoszono alarm burzy tropikalnej dla obszarów przybrzeżnych Nowej Anglii, w tym Nantucket i Martha’s Vineyard w Massachusetts.

Nawet jeśli Lee nie dotrze na ląd w Nowej Anglii, ośrodek huraganów stwierdził, że rozprzestrzenianie się niszczycielskich wiatrów „nie będzie miało znaczenia dla dokładnej lokalizacji ośrodka, który wyląduje”.

Agencja podała, że ​​od czwartkowego poranka wiatry o sile huraganu rozciągały się na odległość 175 km od centrum, a wiatry o sile burzy tropikalnej na odległość 290 mil.

Ulewne deszcze mogą stanowić problem na już nasiąkniętym deszczem północno-wschodnim obszarze, gdzie nasycone gleby są szczególnie podatne na gwałtowne powodzie.

Według danych służb pogodowych w ciągu ostatnich dwóch tygodni w niektórych częściach Massachusetts opady deszczu przekroczyły o 300% normalną wartość. Już padało wywołał niebezpieczną powódź W tym tygodniu na obszarach Massachusetts i Rhode Island.

Zmiękczona gleba w połączeniu z porywistymi wiatrami może również zwiększyć prawdopodobieństwo przewrócenia się drzew, co może spowodować przecięcie kluczowych linii energetycznych i spowodować przerwy w dostawie prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *