Trzęsienie ziemi we wschodnim Afganistanie: grozi śmierć do 280 osób

US Geological Survey (USGS) podał, że trzęsienie uderzyło około 46 kilometrów (28,5 mil) na południowy zachód od miasta Ghost, w pobliżu granicy kraju z Pakistanem, o 13:24.

Według USGS trzęsienie zostało zgłoszone na głębokości 10 kilometrów (6,2 mil).

Liczba ofiar śmiertelnych została odnotowana w dystryktach Parmal, Zirok, Nika i Qian w prowincji Bhaktika, a ponad 600 osób zostało rannych, powiedział Bhaktar.

Według Buckera lokalni urzędnicy i mieszkańcy ostrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie. CNN nie mogło niezależnie potwierdzić oświadczenia wielbiciela.

Zdjęcia prowincji Bhaktika na południu wybrzeża pokazują zrujnowane domy z tylko jedną lub dwiema ścianami wciąż stojącymi pośród ruin i połamanymi belkami stropowymi.

USGS odłożyło żółty alarm dotyczący trzęsień ziemi, wskazując, że prawdopodobieństwo niektórych ofiar i ich uderzenia powinny być stosunkowo zlokalizowane. Pełne szczegóły ofiar nie są jeszcze jasne.

W środowym tweecie Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ​​jej zespoły są gotowe do podjęcia działań w nagłych wypadkach, w tym podawania leków, usług urazowych i przeprowadzania ocen na żądanie.

Pakistański premier Shebaz Sharif wyraził w środę swoje kondolencje i wsparcie w tweecie. „Jestem głęboko zasmucony, gdy dowiaduję się, że w Afganistanie miało miejsce trzęsienie ziemi i że w jego wyniku zginęło niewinne życie” – napisał. „Naród Pakistanu podziela smutek i smutek swoich afgańskich braci. Odpowiednie władze pracują nad wsparciem Afganistanu w potrzebie”.

To rozwijająca się historia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *