Unikaj publicznych ładowarek do telefonów, mówi FBI

W ostatnich latach obserwujemy narastający problem „wyciskania soku” na publicznych stacjach ładowania telefonów i innych urządzeń. Teraz FBI uważa, że ​​ryzyko kradzieży soku jest tak wysokie, że mówi Amerykanom, aby w ogóle unikali korzystania z publicznych ładowarek na lotniskach, w hotelach i centrach handlowych.

Co ciekawe, hakerzy instalują szkodliwy kod na publicznych stacjach ładowania, aby odczytywać i kraść dane z urządzeń mobilnych oraz je monitorować. Chociaż jest bardziej prawdopodobne, że dotknie smartfony z Androidem niż iPhone i iPad, te ostatnie nie są odporne na takie ataki.

Odkryty przez CNBCFBI udostępnił PSA na Twitterze „Unikaj korzystania z bezpłatnych stacji ładowania na lotniskach, w hotelach i centrach handlowych”.

Jak zapobiegać wyciśnięciu soku

Jak powiedzieliśmy w przeszłości, FBI podkreśla, że ​​najbezpieczniejszym sposobem działania jest użycie własnej ładowarki i gniazdka ściennego zamiast publicznej listwy ładującej (która zawiera własne kable).

Inną prostą opcją jest posiadanie Mała bateria Lub Obudowa baterii Mając go przy sobie, nie musisz się martwić o podłączanie do gniazdek, unikając jednocześnie publicznych ładowarek.

W przypadku iPhone’a i iPada jednym ze środków bezpieczeństwa, które mogą zapobiec wyciśnięciu soku, jest „Ufać temu komputerowi?” Pytaj, gdy urządzenie zewnętrzne lub w tym przypadku złośliwy kod próbuje uzyskać dostęp do danych. Jednak niektórzy niczego niepodejrzewający użytkownicy mogą stuknąć „Zaufanie”.

Widzieliśmy też złośliwe kable, takie jak O.MG Elite za 180 USD, które mogą zagrozić iPhone’owi, Macowi, Androidowi i PC. Więc nawet użytkownicy Apple mogą bezpiecznie trzymać się z dala od publicznych ładowarek.

FBI udostępnia kilka innych zaleceń „Zachowaj ostrożność podczas łączenia” Strony internetowe, takie jak unikanie poufnych transakcji w publicznych sieciach Wi-Fi, aktualizowanie oprogramowania urządzeń oraz używanie silnych i niepowtarzalnych haseł do kont internetowych.

FTC: Używamy linków autoafiliacyjnych, które generują dochód. Dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *