UPS i Kierowcy osiągają porozumienie pracownicze, zapobiegając wyniszczającemu strajkowiCNN

UPS i Kierowcy osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie nowej umowy. To mogłoby zapobiec strajkowi, który mógłby rozpocząć się w przyszłym tygodniu i sparaliżować amerykańskie łańcuchy dostaw.

„UPS i International Brotherhood of Teamsters, związek reprezentujący około 330 000 pracowników UPS w Stanach Zjednoczonych, osiągnęły wstępny układ zbiorowy pracy” — podała firma w oświadczeniu.

Umowa pojawia się w czasie, gdy ruch robotniczy w USA jest coraz bardziej pobudzony i wzmocniony. Pandemia po raz pierwszy od dziesięcioleci podniosła płace amerykańskich pracowników z niższej i średniej klasy, ale pracownicy kontraktowi stracili większość tych zysków. Dlatego zrzeszeni w związkach aktorzy, pisarze, pielęgniarki i nauczyciele rozpoczęli niedawno strajk, a pracownicy UPS i pracownicy samochodów grozili strajkami.

„Razem osiągnęliśmy korzystne dla obu stron porozumienie w kwestiach ważnych dla przywództwa Teamsters, naszych pracowników i UPS oraz naszych klientów” — powiedziała w oświadczeniu CEO UPS, Carol Dome. „Ta umowa nadal zapewnia pracownikom UPS zatrudnionym w pełnym i niepełnym wymiarze godzin wiodące w branży wynagrodzenia i świadczenia, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności, której potrzebujemy, aby pozostać konkurencyjnym, służyć naszym klientom i utrzymać silną pozycję biznesową”.

Obecny pięcioletni kontrakt wygasa 31 lipca. Kwestie w negocjacjach kontraktowych dotyczą klimatyzacji samochodów dostawczych, żądań znacznie wyższych płac oraz likwidacji różnic płacowych pomiędzy różnymi klasami pracowników UPS.

Warunki wstępnej umowy nie są jeszcze znane.

„UPS wyłożył na stół 30 miliardów dolarów nowych pieniędzy jako bezpośredni rezultat tych negocjacji” — powiedział dyrektor generalny Teamsters, Sean M. — napisał O’Brien w oświadczeniu. „Zmieniliśmy zasady gry, walcząc dzień i noc, aby upewnić się, że nasi członkowie wygrali umowę z wysokimi płacami, nagrodami za ich pracę i bez potrzeby ustępstw. Ta umowa ustanawia nowy standard w ruchu robotniczym i podnosi poprzeczkę dla wszystkich pracowników.

To jest rozwijająca się historia i będzie aktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *