WeWork ostrzega przed ryzykiem bankructwa po stracie netto w wysokości 700 mln USD w 2023 r

WeWork, firma zajmująca się przestrzenią coworkingową, która przeszła od wyceny 47 miliardów dolarów do przestrogi w szkołach biznesu, ostrzegła we wtorek, że grozi jej bankructwo.

W zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd firma odnotowała stratę netto w wysokości prawie 700 mln USD w pierwszych sześciu miesiącach tego roku, po odnotowaniu straty netto w wysokości 10,7 mld USD w poprzednich trzech latach.

„Nasze straty z działalności operacyjnej i ujemne przepływy pieniężne budzą poważne wątpliwości co do naszej zdolności do kontynuowania działalności” – powiedział WeWork w zgłoszeniu. W rachunkowości, kropka „będzie się martwić” Firma ma wystarczające zasoby, aby utrzymać się na powierzchni. Firma zgłosiła około 2,9 miliarda dolarów zadłużenia długoterminowego na dzień 30 czerwca.

WeWork powiedział, że jeśli jego sytuacja się nie poprawi, rozważy takie opcje, jak sprzedaż aktywów, ograniczenie działalności biznesowej i „ubieganie się o ulgę na mocy amerykańskiego kodeksu upadłościowego”. Jej akcje od miesięcy notowane są poniżej 1 dolara, zamykając się na poziomie ok 21 centów Późny wtorek.

Stephen M. z University of Michigan „Obserwatorzy firmy czekali na to od jakiegoś czasu” — powiedział Eric Gordon, profesor Ross School of Business. „Czas dla WeWork tyka”.

We wtorkowym oświadczeniu firma uderzyła w optymistyczny ton, podkreślając, że była w stanie zwiększyć swoje przychody w drugim kwartale o 4 procent rok do roku. Dodał, że koncentruje się na zwiększeniu liczby członków, poprawie warunków portfela nieruchomości i obniżeniu kosztów operacyjnych, w których zajmuje 777 lokalizacji na całym świecie. Warunki przedepidemiczne.

WeWork proponuje postkoronawirusowe zmiany we współdzielonych układach biurowych

Od momentu powstania w 2010 roku firma WeWork przeżywała wzloty i upadki tak dramatyczne, że stała się tematem wielu książek i akademickich studiów przypadków. film dokumentalny i miniserialu fantasy Telewizor apple.

Niektórzy eksperci, jak Gordon, twierdzą, że podstawowy model biznesowy firmy – wynajmowanie powierzchni biurowej, oszukiwanie jej za pomocą foteli z pufami i darmowym piwem, a następnie wynajmowanie jej z powrotem – nie jest rewolucyjny. Ale marka wyrobiła sobie markę, przyciągając czołowych inwestorów, w tym założyciela i dyrektora generalnego SoftBank Masayoshi Son, który wlał w firmę miliardy dolarów — a następnie wezwał do inwestycji. „Idiota.”

„Byli genialni w tworzeniu aury bycia następną wielką rzeczą, ale nigdy nie odnieśli sukcesu finansowego” – powiedział Gordon.

Pracujemy Wejście na giełdę w październiku 2021 r Jego pierwsza próba została odsłonięta dwa lata temu. Inwestorzy byli coraz bardziej zaniepokojeni nieobliczalnym zachowaniem i ekstrawaganckimi wydatkami CEO i współzałożyciela Adama Newmana, co doprowadziło do jego rezygnacji w 2019 roku.

Pandemia koronawirusa jeszcze bardziej pogorszyła sytuację firmy, a wielu pracowników umysłowych nadal wybiera domowe biurka zamiast biur lub przestrzeni prowadzonych przez WeWork — które kiedyś nazwał Newman. „Pierwsza na świecie fizyczna sieć społecznościowa”.

Oferty pracy biurowej w USA minęły 20 procent Wcześniej w tym roku, według firmy świadczącej usługi w zakresie nieruchomości JLL i naukowców z Columbia University wykryte 45-procentowy spadek wartości biurowych w 2020 r., przy niewielkim ożywieniu spodziewanym w nadchodzących latach.

WeWork nie wyznaczyło jeszcze stałego dyrektora generalnego od czasu odejścia Newmana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *