USA, Izrael i Hamas osiągają wstępne porozumienie w sprawie zakończenia konfliktu i uwolnienia dziesiątek zakładników – WaPo

Dym unosi się po izraelskim nalocie w Gazie, widziany z południowego Izraela, pośród trwającego konfliktu między Izraelem a palestyńską grupą Hamas, 18 listopada 2023 r. REUTERS/Aleksander Ermoczenko/File Photo Zdobądź prawa licencyjne

18 listopada (Reuters) – Izrael, Stany Zjednoczone i Hamas osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie uwolnienia dziesiątek kobiet i dzieci przetrzymywanych jako zakładniczki w Gazie w zamian za pięć dni walk, podał w sobotę „Washington Post”, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą . z kontraktem.

W ramach szczegółowego, sześciostronicowego porozumienia wszystkie strony wstrzymają działania wojenne na co najmniej pięć dni, a „początkowo co 24 godziny będzie uwalnianych około 50 zakładników w małych grupach” – podaje „Post”. Hamas wziął około 240 zakładników w Izraelu 7 października, zabijając 1200 osób.

Gazeta podała, że ​​nadzór nad ziemią będzie monitorował ruch naziemny, pomagając policji w zatrzymaniu się, co ma umożliwić dostarczenie znacznej ilości pomocy humanitarnej.

Ani Biały Dom, ani biuro izraelskiego premiera nie skomentowały raportu „Post”.

Według osób zaznajomionych z umową, uwalnianie zakładników może rozpocząć się w ciągu najbliższych kilku dni.

Doniesienia Akanshy Khushi z Bangalore i Doiny Chiaku w Waszyngtonie; Montaż: Chisu Nomiyama

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *