USMND zmierzył się z Anglią na mundialu

Komentarz

KHOR, Katar – Jakieś siedem miesięcy temu, kiedy W losowaniu Pucharu Świata USA i Anglia znalazły się w tej samej grupie, na zainspirowanym namiotem stadionie Al Bad rozpoczęło się odliczanie do piątkowego starcia. Młodzi Amerykanie poczynili postępy w swoich wysiłkach na rzecz odbudowy, ale dzięki tej pysznej rywalizacji mogą mierzyć swoje postępy i współpracować ze światową elitą piłkarską.

Byli niezrażeni błyskotliwym przeciwnikiem i stworzyli dwie wspaniałe okazje przed przerwą. Byli zdyscyplinowani i dojrzali, nigdy nie odbiegali od planu wyznaczonego przez trenera Grega Berhaltera. Uciszyli drużynę, która zdobyła sześć bramek w meczu otwarcia.

Chociaż mecz zakończył się remisem 0: 0, Stany Zjednoczone były zadowolone z jego występu i podobały im się jego szanse w przyszłości. Grupa B jest w dużej mierze nierozwiązana. Wchodząc do wtorkowego finału, Amerykanie (0-0-2, dwa punkty) muszą pokonać Iran (1-1-0, trzy punkty), aby zdobyć jedno z dwóch miejsc w 1/8 finału. W drugim meczu Anglia (1-0) -1, cztery punkty) zmierzy się z Walią (0-1-1, jeden punkt).

„Jestem zadowolony z wyników zespołu i, co ważniejsze, pewności siebie zespołu, ponieważ nigdy się nie wahała” – powiedział Berhalter. „I to, co widziałem w meczu przedmeczowym, to zespół bardzo skoncentrowany na uzyskaniu wyniku. Pod koniec dnia ustawia pierwszy mecz pucharowy mistrzostw świata. Albo wygrywamy, albo odpadamy z mistrzostw świata.

Pomocnik Weston McKenney powiedział: „Najważniejsze jest to, że kontrolujemy koniec naszej podróży w tym meczu”.

Amerykanie stali się rywalami i utrudnili Trzech Lwów, którzy mieli duże nadzieje na zdobycie pierwszego Pucharu Świata od 1966 roku. „Chodziliśmy z nimi od stóp do głów” – powiedział napastnik Christian Pulisic.

Stany Zjednoczone stworzyły najlepsze okazje strzeleckie, prawdopodobnie lepsze niż drużyna, która zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata 2018 i drugie miejsce na Mistrzostwach Europy 2020 (grała w 2021).

„Było wielu ludzi, którzy najwyraźniej myśleli, że wybuchniemy” – powiedział McKenney. „W świecie zewnętrznym jest wielu ludzi, którzy myślą, że jesteśmy oczywistymi przegranymi, ale my nie czujemy się przegranymi”.

Culpeper on Three Lions: gwiazdorska potęga Anglii, nieuchwytne zwycięstwo w Pucharze Świata przeciwko USA

Stany Zjednoczone mają bilans 2-8-2 przeciwko Anglii, a poprzednie zwycięstwo miało miejsce 29 lat temu, ale w trzech spotkaniach mistrzostw świata są niepokonane (1-0-2). W tym starciu zespół składa się z drogich międzynarodowych gwiazd pochodzących od międzynarodowych debiutantów.

„Ten zespół przeszedł długą drogę i powinniśmy być dumni z występu” – powiedział Pulisic. „Przede wszystkim powinno to wzbudzić pewność siebie i dać nam wspaniałe poczucie, że musimy wygrać ten ostatni mecz”.

Anglia nadała ton, ale wkrótce nadzieje Amerykanów ustąpiły miejsca przedłużającemu się posiadaniu i dwóm wspaniałym szansom.

Nieoznakowany McKenney źle trafił dziewięć jardów od bramki. Z desperacją ściskał swoje ufarbowane na czerwono-biało-niebieskie włosy, wiedząc, że takie okazje będą rzadkie.

Siedem minut później Pulisic wbił się w pole karne i skierował się w górny róg. Jego 16-stopowy lewonożny pokonał bramkarza obok Jordana Pickforda, ale trafił w poprzeczkę.

Angielscy fani stali się niespokojni. Szydząc z nich, amerykańscy kibice skandowali: „To się nazywa piłka nożna!”

Chociaż Amerykanie kontrolowali dużą część meczu, nadal mieli problemy ze zdobyciem bramki. Nie udało im się strzelić gola w ostatnich dwóch spotkaniach we wrześniu i strzelili tylko jednego gola w pierwszej połowie poniedziałkowego remisu 1: 1 z Walią.

„Byliśmy zadowoleni z pozycji, które zajęliśmy i mieliśmy kilka bliskich okazji” – powiedział Berhalter.

Jednak obrona zrekompensowała nieskazitelny występ przeciwko światowej klasy napastnikowi Harry’emu Kane’owi i jego silnej obsadzie drugoplanowej. Wydawało się, że Anglia nigdy nie czuła się komfortowo i pracowała nad znalezieniem rozwiązań dla dobrze skonstruowanej amerykańskiej obrony.

Jedyny gol stracony przez Stany Zjednoczone w pierwszych dwóch meczach padł po rzucie karnym z późnego rzutu karnego przez Garetha Bale’a dla Walii. W piątek po raz pierwszy Stany Zjednoczone pokonały przeciwnika mistrzostw Europy od czasu historycznego zamieszania z Anglią w 1950 roku.

Anglia zarządzała jakościowymi sytuacjami w każdej połowie. Tuż przed przerwą Matt Turner obronił rzut obronny, by powstrzymać atak Masona Mounta, a Kane wygrał powietrzną bitwę po rzucie wolnym Luke’a Shawa, ale uderzył głową z ośmiu jardów.

W przeważającej części Three Lions starali się otworzyć amerykańskiego przeciwnika, nadając mu nieoczekiwany wygląd: kiedy trzej napastnicy drużyny utrzymali piłkę, Pulisic spadł z pierwszego rzędu do pomocy, gdy Anglia była w posiadaniu.

Środkowi obrońcy Walker Zimmerman i Tim Ream nie pękli. Zainspirowany przez Kapitan Tyler Adams, ze swojego miejsca w defensywie pomocnika, wygrywał luźną piłkę po luźnej piłce i wykonał świetny blok w polu karnym, aby zapobiec kłopotom.

Three Lions próbowali przyspieszyć w końcówce meczu, ale Amerykanie nie byli tym zaskoczeni.

Bananowa historia bramkarza USMNT Matta Turnera, który późno rozkwitł na Mistrzostwach Świata

Podobając się temu, jak sprawy się toczą, Berhalter nie wykonał pierwszego ruchu, dopóki pozostało około 15 minut. Wales odebrał żółte kartki z meczu, McKenney i Sergino opuścili test, a Iran został zawieszony w meczu, z wyjątkiem dodatkowej ostrożności.

20-letni sensacja Gio Reyna zadebiutował w Pucharze Świata w 83. minucie, ale Amerykanie nie mieli szans. Chociaż nie strzelili gola i nie wygrali, nadal cieszyli się szacunkiem świata piłki nożnej po tym, jak przegapili mistrzostwa świata w 2018 roku. Zyski osiągnęli zarówno ich liczni fani tutaj, jak i opinia publiczna w kraju.

„Przed mistrzostwami świata mówiłem o tym, jak poważnie zespół traktuje odpowiedzialność za nabranie rozpędu w grze w Ameryce, a dobry występ to zrobi” – powiedział Berhalter. „Chcemy zwrócić na siebie uwagę publiczności. Chcemy występować na wysokim poziomie. Chcemy dać im coś, z czego będą dumni. Noce takie jak dzisiejsza pomagają, ale musi być coś więcej.

Mistrzostwa Świata w Katarze

Najnowszy: Remis 0: 0 z Anglią w drugim meczu mistrzostw świata w piątek wymagał od nich wygrania finału grupowego z Iranem. Czytaj Najciekawsze mecze grupy B.

Opozycja polityczna: W kontekście kampanii Iranu World Cup, A Ogólnopolski ruch protestacyjny Jej duchowne przywództwo zostało zaatakowane z powrotem do domu, a nieuniknione i trwałe napięcia rozprzestrzeniły się na całym polu.

Przegląd najważniejszych wydarzeń: Tam, gdzie Arabia Saudyjska była we wtorek przeciwko Argentynie, scena rozgrywa się teraz w 73 minucie przeciwko Serbii w Brazylii. Gol Richarlisona był cudem Pierwsze zwycięstwo Brazylii zostało potwierdzone 2:0.

Perspektywiczny: Piękna gra jest świetna. Walizka pełna pieniędzy jest idealna. Poczytaj o Sally Jenkins Kontrowersje dotyczące praw człowieka w Katarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *