W wieku 95 lat zmarł Richard Sherman, autor tekstów Mary Poppins

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

  • autor, Malu Karcino
  • magazyn, wiadomości BBC

Richard M. Sherman, kompozytor, który napisał piosenki do takich klasyków filmów Disneya, jak Mary Poppins i Chitty Chitty Bang Bang, zmarł w Beverly Hills w wieku 95 lat.

Sherman połączył siły ze swoim zmarłym bratem Robertem i w 1965 roku oboje zdobyli dwa Oscary za pracę nad filmem Mary Poppins.

Do najlepszych wyników braci należą „Trust in Me” „Jungle Book” i „Truly Scrumptious” City City Bang Bang.

Ogłoszono jego śmierć W oświadczeniu DisneyaSherman zmarł z powodu „choroby związanej z wiekiem” w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles.

Bracia Sherman zostali wprowadzeni do Songwriters Hall of Fame w 2005 roku i otrzymali amerykański Narodowy Medal Sztuki w 2008 roku.

Aristocats, Bedknobs and Broomsticks i Kubuś Puchatek, a także inne produkcje Disneya, zawierały słowa i muzykę.

Wydanie z 2013 r. Ratując pana. Bracia zostali przedstawieni w filmie Banks, który opowiadał historię produkcji Mary Poppins.

Wyemitowany w marcu 2012 roku, rok po śmierci brata, w filmie wystąpili aktorzy Jason Schwartzman i PJ Novak w roli dwóch braci, którzy skomponowali i współautorzy hitów filmu.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia, Richard Sherman (w środku) z aktorami Jasonem Schwartzmanem i BJ Novakiem na amerykańskiej premierze filmu Disneya Ratując pana Banksa w 2013 r.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Ich chwytliwa i energiczna piosenka „Supercalifragilisticexpialidocious” stała się hitem pop, wchodząc na listę Billboard Hot 100 w 1965 roku.

Według wytwórni rozrywkowej Sherman w ciągu swojej 65-letniej kariery stał się częścią „wewnętrznego kręgu twórczych talentów” Walta Disneya.

Urodził się 12 czerwca 1928 r. w Nowym Jorku i zdobył trzy nagrody Grammy oraz ma na swoim koncie 24 złote i platynowe albumy – dodał Disney.

Jego służba sztuce doprowadziła do powstania gwiazdy w Hollywood Walk of Fame.

Według amerykańskich mediów bracia Sherman napisali dla Disneya ponad 150 piosenek, w tym muzykę do filmu Parent Trap z 1961 roku, w którym w 1998 roku zagrała młoda Lindsay Lohan.

Sherman nadal odgrywał aktywną rolę w komponowaniu muzyki aż do dorosłości. W 2023 roku wraz z kompozytorem Fabrizio Mancinellim napisał nową piosenkę do animowanego filmu krótkometrażowego Mushka legendy Disneya Andreasa Teji.

Sherman pozostawił żonę Elizabeth Sherman, dzieci i wnuki.

Jego pogrzeb odbędzie się 31 maja w Kalifornii.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *