Wewnątrz decyzji Trumpa o uniknięciu debaty GOP

W chłodną sierpniową noc na zatłoczonym patio swojego prywatnego klubu w New Jersey były prezydent Donald J. Trump wyciągnął telefon do swoich towarzyszy obiadu.

Kandydat Republikanów jadł obiad ze współpracownikiem Fox News i felietonistą Charliem Hurtem, kiedy odebrał telefon od innego członka zespołu Fox. Osoba po drugiej stronie linii, p. Trump chętnie pokazał swoim gościom, według dwóch osób znających rozmowę, w tym Breta Baiera, jednego z dwóch moderatorów środowej pierwszej debaty republikańskiej.

W tamtym tygodniu p. To druga impreza Trumpa w Fox. Poprzedniego wieczoru gościł prezesa Fox News, Jaya Wallace’a, oraz dyrektor generalną stacji, Suzanne Scott, która zaprosiła Mr. NJ udał się do Bedminster w nadziei, że przekona Trumpa. Pan Bayer zadzwonił, aby zapoznać się z najnowszymi myślami byłego prezydenta.

Od miesięcy Fox pracował nad panem Trumpem, zarówno prywatnie, jak i publicznie. Trzymał ich w niepewności na swój opatentowany, banalny sposób. Ale chociaż zachowywał się tak, jakby prosił o prośby, Mr. Trump kontynuował swój plan własnego kontrprogramowania debaty.

Były prezydent powiedział doradcom, że zdecydował się nie brać udziału w debacie i zamiast tego zdecydował się opublikować wywiad internetowy z Tuckerem Carlsonem później tego wieczoru.

Promocja przez Foxa największego wydarzenia roku będzie wystarczająco prowokująca. Ale jako najwyżej oceniany gospodarz programu Fox w czasie największej oglądalności, Mr. Wywiad z Carlsonem, który toczy wojnę z siecią, która wciąż spłaca kontrakt — Mr. To równoznaczne z policzkiem dla sieci Trumpa. Rona McDaniel, przewodnicząca Republikańskiego Komitetu Narodowego, osobiście namawiała ją do udziału, włączając w to jej własną wizytę w Bedminster w zeszłym miesiącu.

Ale unikając dyskusji p. Głównym motywem Trumpa nie była osobista niechęć do pani McDaniel, ale ponura kalkulacja polityczna: nie chciał ryzykować swojej ogromnej przewagi w wyścigu Republikanów, który według niektórych bliskich mu osób powinien wygrać. więzienia.

Ale to nie jedyny powód.

Pan z Foxem. Związek Trumpa – długotrwała saga, która była lukratywna, a ostatnio droga dla sieci – to kolejna kwestia, która pojawia się w jego myśleniu o debacie, według osób zaznajomionych z rozmowami prezydenta. . Mówili pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie byli upoważnieni do wypowiadania się w imieniu kampanii.

Jego niechęć do Foxa – i często wyrażana osobista niechęć do Ruperta Murdocha, prezesa Fox Corporation – sprawiły, że Mr. Jego uznanie władzy Murdocha i niechęć, że sieć może jeszcze bardziej zaszkodzić jego wizerunkowi wśród republikańskich wyborców.

„Dlaczego Fox i przyjaciele nie pokażą wszystkich sondaży, które pokazują, że zdecydowanie pokonuję Bidena” – powiedział. atut Opublikowany Jego strona internetowa, Truth Social, ujawniła w czwartek rano informacje o porannym programie sieci. Dodał: „Ponadto celowo pokazują moje absolutnie okropne zdjęcia, zwłaszcza duże„ pomarańczowe ”zdjęcie z cofniętym podbródkiem. Myślą, że z czegoś rezygnują, ale tak nie jest.

Zespół Foxa pracujący nad debatą przygotował dwa programy na środowy wieczór: jeden dla pana. Jeśli pojawi się Trump, kolejny, jeśli się nie pojawi. Pan. Bayer, aby przedstawił swoją sprawę, panie. Co najmniej cztery razy rozmawiał z Trumpem przez telefon. Pan. Trump wyjaśnił swoją niechęć, ale zawsze pozostawiał otwarte drzwi do późnej zmiany planów, według osób zaznajomionych z telefonami.

Dyrektorzy Fox spodziewają się, że liczba widzów środowej debaty będzie mniejsza niż 24 miliony widzów, którzy oglądali pierwszą debatę republikanów w sierpniu 2015 r. Nawet jeśli pojawi się Trump, jego obecność z pewnością zwiększy zainteresowanie.

„Prezydent Trump ceni złoto i wszyscy to rozumieją” – powiedział Steven Cheung, dyrektor ds. komunikacji w kampanii Trumpa.

Pan. Trump próbował wykorzystać swoje wpływy, aby uzyskać przyjazne relacje. Dwóch dyrektorów Foxa, Mr. Wallace’a i p. Podczas kolacji ze Scottem, Mr. Trump powiedział im o relacjach z niego w sieci. Od dziesięcioleci p. Trump znał p. Powiedział, że wątpi w to, że Murdoch nie dyktował dziennych relacji politycznych, które były prezydent uznał za niesmaczne.

Pan Trump często narzekał na to, co jego zdaniem jest nijaką relacją Foxa z gubernatora Rona DeSantisa. Trump, panie Bayer Mr. Odrzucił niedawny wywiad z DeSantis jako „miękki”. Pan. Trump powiedział kierownictwu Foxa, że ​​są Mr. Powiedział, że nie może uwierzyć, że Carlson został zwolniony.

W sierpniu 2015 r. Pan Trump, który grał z nim w golfa, pomógł moderować pierwszą polityczną debatę. Bayer ma skomplikowane relacje z byłym prezydentem.

Współgospodarzem środowej debaty z Marthą McCallum, Mr. Baier przeprowadził wywiad z Trumpem w czerwcu, który Trump początkowo nazwał spotkaniem „uczciwym”, ale później skarżył się, że było „nieprzyjazne”. Zmiana zdania nastąpiła po tym, jak Trump zwrócił uwagę, że jego odpowiedzi w sprawach związanych z jedną z federalnych spraw przeciwko niemu wyrządziły mu szkodę prawną.

Rzeczniczka Fox News, Irena Briganti, powiedziała: „Sieć nie może się doczekać pierwszej debaty republikańskiego sezonu prawyborów prezydenckich, dając widzom niezrównaną okazję, aby dowiedzieć się więcej o stanowiskach kandydatów w różnych kwestiach istotnych dla procesu wyborczego. ”.

Pan. Czołowi doradcy Trumpa sprzeciwiają się jego udziałowi w debacie, by nie dać rywalom szansy na dorobienie się jego kosztem i zniwelowanie pogłębiającej się przepaści między nimi w sondażach.

Ale aż do początku zeszłego tygodnia, Mr. Trump prywatnie bawił się pomysłem udziału. W rozmowie p. Trump powiedział: „Może powinienem iść”, według osoby zaznajomionej z zaproszeniem.

Były prezydent zastanawiał się ostatnio, czy powinien debatować z powiernikami. Wystawił byłego gubernatora New Jersey, Chrisa Christie, który ma go krytykować na scenie. Wyraził też szczególnie intensywną niechęć do Asy Hutchinsona, byłego gubernatora Arkansas o niskim sondażu, sugerując prywatnie, że dzielenie z nim platformy byłoby niemal upokarzające.

Pan. Starsi członkowie zespołu Trumpa — Chris Lacivita, Jason Miller i Mr. Cheung – Wszyscy planują wziąć udział w debacie. Po kampanii Trumpa debatowali kluczowi pełnomocnicy, w tym członkowie Kongresu, Mr.

Ale od piątku wydaje się, że pan Trump stracił zainteresowanie udziałem w debacie, według osób zaznajomionych z jego myśleniem. A teraz jest p. Uczestnictwo w wywiadzie z Carlsonem jest próbą zorganizowania wydarzenia, chociaż dokładny czas i platforma internetowa pozostają niejasne.

Pan. Bayera i p. McCallum planuje uczynić Trumpa wybitną postacią w dwugodzinnym programie – niezależnie od tego, czy się pojawi.

Zespół Fox przygotował pytania, które można zadać rywalom Trumpa na temat jego ostatniego aktu oskarżenia wydanego przez wielką ławę przysięgłych w Georgii. Według osób zaznajomionych z planowaniem, p.

Pytania zaczną się natychmiast. Kandydaci nie będą mogli wygłosić oświadczenia wstępnego. Otrzymają jednak 45-sekundowe wypowiedzi końcowe. Każda odpowiedź jest ograniczona do jednej minuty, a dźwięk dzwonka w recepcji hotelu zaalarmuje kandydatów, że ich czas się skończył. (Po tym, jak lis doprowadził niektóre psy do szczekania, dzwonek przypominający dzwonek do drzwi, używany podczas ostatnich debat, ustał.)

Fox debatował w Iowa w styczniu 2016 r. W przeciwieństwie do unikania Trumpa, tuż przed tamtejszymi klubami, Mr. Fox miał więcej czasu na przygotowanie się na nieobecność Trumpa.

W tym roku Republikański Komitet Narodowy zaktualizował swoje zasady, wymagając od kandydatów podpisania zobowiązania na 48 godzin przed debatą, że będą wspierać kandydata partii bez względu na to, kim on jest i nie będą uczestniczyć w przyszłych debatach. RNC

Pan Trump nie podpisał przyrzeczenia. Pan. Urzędnicy RNC powiedzieli ludziom, że żaden kandydat, w tym Trump, nie zostanie wpuszczony na scenę bez podpisu. Ale pan Trump jest daleki od politycznej kontroli w tej sprawie. Już podpisał Podobna przysięga Urzędnik partyjny w stanie powiedział, że „ogólnie wierzy” i zobowiązuje się „wspierać kandydatów i platformę” GOP w 2024 r., Aby zakwalifikować się do prawyborów w Karolinie Południowej.

W 2016 roku Fox nie wiedziała, że ​​nie pojawi się do ostatniej chwili. Gdy rozpoczęła się debata, gospodarze i producenci walczyli o możliwość wpuszczenia go na scenę w połowie transmisji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *