Wildfire wzywa do ewakuacji i ostrzeżeń w stanie Waszyngton

Pożar we wschodnim stanie Waszyngton spowodował ewakuację i ratowanie helikopterem w piątek, gdy urzędnicy starali się opanować pożary w całym stanie oraz w pobliskiej kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska.

Ashes Fire, który rozpoczął się w stanie Waszyngton około południa w piątek, spalił 3000 akrów w ciągu kilku godzin i zagroził społecznościom Medicine Lake i Four Lakes. Obszar ten, około 20 mil na południowy zachód od Spokane, liczy ponad 5000 mieszkańców.

Tak zwane ostrzeżenie o czerwonej fladze, oznaczające, że istnieją lub zbliżają się niebezpieczne warunki pożarowe, miało wejść w życie o godzinie 10 rano w sobotę dla wschodniego stanu Waszyngton i północnego Idaho. — poinformowała Narodowa Służba Meteorologiczna.

KHQ, oddział NBC w Spokane, Poinformowano o tym w późny piątek Według biura szeryfa hrabstwa Spokane jedna osoba zginęła w związku z Szarym Ogniem. Żadne inne szczegóły nie były dostępne, a funkcjonariusze policji nie mogli uzyskać komentarza przez noc.

Joe Smillie, rzecznik Departamentu Zasobów Naturalnych Stanu Waszyngton, powiedział w piątek telefonicznie, że pożar zniszczył kilka struktur w Medicine Lake. W piątek wieczorem było zero procent.

Pan. – powiedział Smilli.

„Wszyscy mieszkańcy Medicine Lake, ewakuujcie się teraz” – powiedział burmistrz Medicine Lake Terry Cooper Facebook. Miasto ostrzegło później, że lokalna woda nie nadaje się do picia, chyba że została przegotowana.

Pożar wybuchł na południe od Cheney, około 13-tysięcznego miasta na Eastern Washington University. Pan. Smiley powiedział, że strażacy próbowali powstrzymać ogień lub powstrzymać jego rozprzestrzenianie się.

Zdjęcia zamieszczone przez biuro szeryfa hrabstwa Spokane na portalu społecznościowym X, znanym wcześniej jako Twitter, pokazywały pilotów lecących w pobliżu lasu przez niebo wypełnione płomieniami i dymem.

oraz Departament Zasobów Naturalnych Stanu Waszyngton Piątek ostrzegał Silne wiatry mogą zepchnąć pożary, które płoną wzdłuż Kaskad Kolumbii Brytyjskiej od lipca, do Stanów Zjednoczonych i w kierunku obszaru chronionego. Ogień, Crater Creek Fire, spalił co najmniej 54 000 akrów; The Ziemia chronionaObszar ochrony zasobów naturalnych Loomis jest prawie o połowę mniejszy.

„Przed nami długa noc, ale proszę, bądźcie bezpieczni” – powiedziała Hilary Franz, komisarz ds. gruntów publicznych w Waszyngtonie. powiedział w piątek wieczorem w X. „Będziemy się koncentrować na opanowaniu szybko rozprzestrzeniającego się ognia”.

W Kanadzie w sobotę rano ogłoszono stan wyjątkowy z powodu niebezpiecznych pożarów lasów w zachodniej prowincji Kolumbii Brytyjskiej. Na obrzeżach Kelowna, dużego kurortu, niektóre domy zapaliły się, a inne zostały zniszczone.

Większość mieszkańców Yellowknife, 20-tysięcznego miasta na Terytoriach Północno-Zachodnich, uciekła przed terminem, gdy pożar zbliżał się do granic miasta.

Pożary lasów rosną pod względem wielkości i intensywności w zachodnich Stanach Zjednoczonych, a sezony pożarów wydłużają się. Ostatnie badania sugerują, że upały i susze związane z globalnym ociepleniem są głównymi przyczynami wzrostu większych i bardziej dotkliwych pożarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *