Wiktor Sokołow: Ukraina twierdzi, że dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zginął w ataku w Sewastopolu

Aleksiej Pawłyszak/Reuters

Wiktor Sokołow sfotografowany podczas ceremonii wojskowej na Krymie w maju.CNN

Ukraina twierdzi, że zabiła dowódcę rosyjskiej floty czarnomorskiej. Odważny atakWciąż na okupowanym półwyspie Krym.

W piątkowym ataku zginęło Wiktor Sokołow i 33 funkcjonariuszy – poinformowały w aktualizacji ukraińskie siły specjalne.

„W wyniku ataku na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zginęło 34 oficerów, w tym dowódca rosyjskiej Floty Czarnomorskiej” – poinformowali w poniedziałek Ukraińcy, a ponad 100 rosyjskich żołnierzy zostało rannych.

CNN nie mogło niezależnie potwierdzić twierdzeń Ukrainy na temat Sołokowa ani liczby ofiar śmiertelnych. CNN zwróciło się do rosyjskiego Ministerstwa Obrony z prośbą o komentarz.

Moskwa twierdzi, że podczas ukraińskiego ataku na Sewastopol zaginął jeden żołnierz.

Ukraina coraz częściej atakuje strategiczne rosyjskie cele na Krymie – regionie Morza Czarnego na południu Ukrainy okupowanym przez Moskwę od 2014 roku.

W piątek wojsko kijowskie poinformowało, że z sukcesem wycelowało w rosyjskie stanowisko dowodzenia w pobliżu Wierknyosatowa, kilka kilometrów od Sewastopola. Instytut Studiów nad Wojną (ISW) zauważył, że zdjęcia satelitarne potwierdziły, że siły ukraińskie „zaatakowały 744. centrum komunikacyjne Floty Czarnomorskiej… w ramach widocznego ukraińskiego wysiłku wymierzonego w obiekty Floty Czarnomorskiej”.

Rzecznik ukraińskiego wywiadu obronnego Andrii Jusow powiedział, że Rosja wykorzystuje Krym jako „węzeł logistyczny”, a „ostatecznym celem jest usunięcie ukraińskiej okupacji Krymu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *