Will Hurd wycofuje się z wyścigu o urząd prezydenta Partii Republikańskiej w 2024 r. i popiera Nikki Haley

Sergio Flores/AFP/Getty Images

Will Hurd przemawia podczas kolacji Lincolna 2023 Partii Republikańskiej w stanie Iowa w Iowa Events Center, 28 lipca 2023 r. w Des Moines.CNN

Były republikanin Teksasu Will Hurd ogłosił w poniedziałek odejście na emeryturę Jego kampania Popiera byłego gubernatora Karoliny Południowej w walce o nominację Partii Republikańskiej na prezydenta w 2024 r. Nikki Haley.

„Niestety dla mnie i mojego zespołu stało się jasne, że nadszedł czas zawieszenia naszej kampanii” – napisał w oświadczeniu, dodając: „Ważne jest, aby rozpoznać realia krajobrazu politycznego i potrzebę wzmocnienia naszej partii wokół jednej osoby, aby pokonać zarówno Donalda Trumpa, jak i prezydenta (Joe) Bidena”.

Były kongresman, który walczył o zdobycie popularności na zatłoczonym boisku Partii Republikańskiej Dominacja TrumpaWydał surowe ostrzeżenie swojej partii: „Jeśli Partia Republikańska nominuje Donalda Trumpa lub różne osobistości próbujące naśladować jego wulgarne zachowanie wywołujące podziały, poniesiemy porażkę”.

Hurd przystąpił do wyścigu w czerwcu jako zdeklarowany krytyk byłego prezydenta i był jednym z niewielu republikańskich kandydatów gotowych bezpośrednio zaatakować Trumpa. Oskarżył innych kandydatów z Partii Republikańskiej o obawę przed Trumpem i argumentował, że były prezydent, któremu obecnie postawiono 91 zarzutów karnych w czterech odrębnych sprawach karnych przeciwko niemu, ubiega się o drugą kadencję, aby „trzymać się z dala od więzienia”.

Popierając Haley, byłą ambasadorkę przy ONZ za czasów Trumpa, Hurd pochwalił ją jako przywódczynię, która potrafi sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem narodowym. „Ambasador Haley wykazał chęć przedstawienia innej wizji kraju niż Donald Trump i ma niezrównaną wiedzę o kwestiach naszej polityki zagranicznej” – powiedział.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *