Wniosek o wybaczenie pożyczki studenckiej już otwarty: jak złożyć wniosek

Rząd Stanów Zjednoczonych Otwarto stronę internetową Amerykanie z federalnymi pożyczkami studenckimi mogą ubiegać się o umorzenie pożyczki w wysokości do 20 000 USD.

Platforma jest po administracji Bidena powiedział Jego celem było stworzenie „krótkiej i prostej” aplikacji. Wypełnienie wniosku zajmuje tylko kilka minut, ale niektórzy pożyczkobiorcy mogą mieć między innymi pytania dotyczące terminu umorzenia pożyczki.

Prezydent Biden podkreślił w komunikacie prasowym nową platformę umarzania długów Wyjaśnienie W poniedziałek powiedział, że program amnestii jest już otwarty, nazywając go „zmianą zasad gry dla milionów Amerykanów”. W piątek Departament Edukacji uruchomił wersję beta aplikacji, aw poniedziałek uruchomił na stronie internetowej wniosek o ulgę kredytową.

Oczekuje się, że około 95% Amerykanów z pożyczkami na studia będzie kwalifikować się do przebaczenia, podczas gdy reszta zarabia więcej pieniędzy i nie kwalifikuje się. Chociaż plan może pomóc około 40 milionom Amerykanów, którzy zadłużają się na studiach wyższych, jest również narysowany Wyzwania prawne od konserwatywnych prawodawców i grup poparcia próbujących zablokować inicjatywę.

Jeśli te wyzwania nie doprowadzą do nakazu sądowego, we wniosku stwierdza się, że Departament Edukacji „oczekuje się, że zacznie wybaczać kredyty studenckie między listopadem a grudniem 2023 r., kiedy oczekuje się wznowienia spłaty kredytów studenckich”, Benjamin Salisbury, analityk z Altitude Papiery wartościowe, powiedział w notatce badawczej.

Oto, co musisz wiedzieć o ubieganiu się o umorzenie kredytu studenckiego.

Kiedy ruszy platforma oddłużania?

Program został oficjalnie uruchomiony w poniedziałek, a rządowa strona internetowa została wskazana ludziom, panie. powiedział Biden. uczennica.govMogą ubiegać się o umorzenie pożyczki.

Na konferencji prasowej w poniedziałek sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że ​​administracja Bidena zaobserwowała „bardzo silną reakcję” od czasu uruchomienia nowej witryny.

Według sekretarza ds. edukacji, Miguela Cardony, ponad 8 milionów ludzi złożyło wniosek o ułaskawienie od czasu otwarcia strony beta 15 października.

Czy po wypełnieniu wniosku o wersję beta muszę ponownie złożyć wniosek?

Nie, według administracji Bidena.

„Jeśli wniosek zostanie złożony w tym czasie [beta] Okres, Zostanie on przetworzony, gdy witryna zostanie oficjalnie uruchomiona”, powiedział departament edukacji. „Nie musisz przesyłać ponownie. Jeśli złożyłeś już wniosek i otrzymałeś wiadomość e-mail z potwierdzeniem, nie musisz składać wniosku ponownie”.

Jak długo trwa aplikacja?

Aplikacja jest krótka i składa się z dwóch części, których wypełnienie zajmuje tylko kilka minut.

  • W pierwszej części musisz podać podstawowe informacje o sobie, w tym imię i nazwisko, datę urodzenia, adres e-mail i numer ubezpieczenia społecznego.
  • Druga kategoria to „zaświadczenie”, że kwalifikujesz się do umorzenia pożyczki, pod warunkiem, że Twój dochód spadnie poniżej granicy uprawniającej do kwalifikowalności.

Tylko osoby, które zarobiły mniej niż 125 000 USD w 2020 lub 2021 roku i pary małżeńskie o rocznym dochodzie brutto mniejszym niż 250 000 USD, kwalifikują się do umorzenia długów w ramach programu.

Pożyczkobiorcy nie muszą przesyłać formularzy podatkowych ani żadnych innych dokumentów do wniosku.

Jednak urzędnicy administracji Biden powiedzieli, że mogą wystąpić przypadki, w których niektórzy kandydaci mogą potrzebować dostarczyć dodatkową dokumentację, aby zapewnić kwalifikowalność. Na przykład kredytobiorcy, którzy „przekraczają granicę dochodu”, muszą dostarczyć deklaracje podatkowe lub inne dokumenty, aby udowodnić, że ich dochód spełnia wymagania kwalifikacyjne, powiedział urzędnik.

Czy istnieje termin składania wniosków?

TAk. Termin upływa 31 grudnia 2023 r., co oznacza, że ​​osoby posiadające kredyty studenckie mają ponad rok na przesłanie aplikacji do Departamentu Edukacji.

Osoby, które chcą się upewnić, że uzyskają umorzenie długów, zanim zaczną spłacać kredyty studenckie w styczniu, powinny upewnić się, że zwrócą się o przebaczenie. Przed 15 listopadaRozpatrzenie wniosku przez Departament Edukacji może zająć kilka tygodni.

Co się stanie, jeśli zgłoszę brak uprawnień?

W części zaświadczenia formularza wnioskodawcy muszą potwierdzić, że kwalifikują się „na podstawie fałszywych zeznań”. Podpisując zaświadczenie, wnioskodawca weryfikuje, czy zarabia poniżej ustalonych przez program limitów dochodów i jest osobą ubiegającą się o ulgę kredytową.

Ludzie, którzy twierdzą, że kwalifikują się do umorzenia pożyczki, ale faktycznie zarabiają więcej niż limit dochodu, mogą napotkać inne problemy, w tym grzywny i karę więzienia, powiedzieli urzędnicy administracji.

Czy wyzwania prawne mogą powstrzymać odpuszczanie pożyczek?

Według ekspertów jest to możliwe. Wniesiono kilka pozwów o zablokowanie programu ulg studenckich i oczekuje się sędziego Rządź wkrótce W złożonym wyzwaniu Sześć stanów rządzonych przez GOP. Wyzwania te mogą opóźnić lub wykoleić rządowy program umarzania pożyczek.

Zapytany o wyzwania prawne, Biden powiedział w poniedziałek, że nie wierzy, że są one „uzasadnione”.

Jeśli sędzia odmówi wydania krajowego nakazu w sprawie programu umarzania długów, „administracja Bidena może spodziewać się szybkiego umorzenia kredytów studenckich, skutecznie komplikując proces sądowy” – zauważył Salisbury w swoim oświadczeniu.

Dodał: „Orzeczenie grozi apelacją ze strony którejkolwiek ze stron, a sprawa zostanie rozpatrzona przez Ósmy Okręgowy Sąd Apelacyjny, gdzie prawdopodobnie spotka się z konserwatywnym panelem sędziów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *