Wnioski z piątkowych play-offów NBA: Pacers pokonują Knicks; Nuggetsy atakują Timberwolves

Eric Nehm, Fred Katz, John Krawczyński, Tony Jones i David Aldridge

Indiana Pacers stracili dwucyfrowe prowadzenie na rzecz New York Knicks i wygrali 111:106 po tym, jak Andrew Nembhardt rzucił za trzy punkty pod koniec czwartej kwarty, aż zaparło im dech w piersiach. Pacers odnieśli pierwsze zwycięstwo w serii i uniknęli deficytu 3:0.

W piątek Denver Nuggets kontrolowali mecz od początku do końca w meczu przeciwko Minnesota Timberwolves. Nuggets wygrali w nierównym stylu 117-90 i ostatecznie wyglądali jak mistrzowska wersja siebie. Czwarty mecz w Minnesocie jest kluczowy, ponieważ Denver chce wyrównać serię po dwóch meczach każdy.

Pacers 111, Knicks 106

Gra 4: Niedziela w Indianie

Seria: Nowy Jork prowadzi 2-1

Pacers odnieśli paskudne zwycięstwo, ale mimo wszystko zwycięstwo

Nie jest to ładne, ale zawodnicy nie będą się tym martwić. Nie miało znaczenia, że ​​najmniejsza liczba punktów, jaką zdobyli w meczu podczas passy, ​​wyniosła 111.

Albo Tyrese Haliburton stracił bramkę w końcówce meczu. Albo sfaulowali Jalena Brunsona w ostatnich dwóch minutach i posłali go na linię rzutów wolnych. Wygrali. Tylko to się liczy dziś wieczorem.

Po dwóch meczach, w których tempo gry było wzloty i upadki, odpowiadające stylowi sezonu zasadniczego, drużyna Indiana odmieniła sytuację w trzecim meczu i wdała się w brutalną, brzydką grę z Knicks.

Halliburton wyglądał imponująco w różnych momentach, kończąc mecz z 35 punktami, czterema zbiórkami i siedmioma asystami, ale Nembardo, który trafił na 31 stóp przed upływem zegara akcji, zakończył mecz na 17,8 sekundy przed końcem dla Pacers. .

To było brzydkie, ale Indiana wycofała się, aby wygrać pierwszy mecz tej serii drugiej rundy. — Eric Nehm, pisarz Bucks Beat

Kontuzjowany Brunson wyglądał nie na miejscu

To nie był wieczór Bransona. Nowy Jork będzie musiał mieć nadzieję, że w czwartym meczu będzie bardziej podobny do siebie.

Brunson zdobył 26 punktów i zaliczył sześć asyst, ale potrzebował do tego 26 strzałów. Pacers go wytropili, czyniąc od początku meczu głównym obrońcą Aarona Nesmitha. Jeśli Branson ma problemy, zwykle chodzi o długość.

Nesmith zapewnił dłuższą opcję niż Nemhardt i DJ McConnell, którzy zastąpili Brunsona w pierwszych dwóch meczach. Nesmith wpadł Bransonowi w twarz. Walczył fizycznie poprzez ekrany. Przez całą drogę stał naprzeciw rozgrywającego.

Oczywiście było to łatwiejsze niż w zwykły piątek.

Brunson wszedł na mecz z kontuzją nogi i przez cały wieczór wyglądał na utykającego, czasami utykał i nie pokazywał swojego zwykłego wybuchu. Nesmith nie mógł prowadzić. Miał problemy z ukaraniem Indiany, którym okazał się on.

The Knicks prawie wygrali bez OG Anunoby’ego i z graczem, który nie wyglądał jak on sam. Ale potrzebują Brunsona, aby odnieść dwa kolejne zwycięstwa z Indianą. — Fred Katz, pisarz beatników Knicks

(Fot.: David Berting / Getty Images)

Timberwolves 117, Nuggets 90

Gra 4: Niedziela w Minnesocie

Seria: Minnesota prowadzi 2-1

Nuggets mają dobry start, którego szukali

Nuggets w końcu zagrali z pewną dozą fizyczności w serii półfinałowej Konferencji Zachodniej przeciwko Timberwolves.

Denver ostatecznie wygrało pierwszą kwartę. Po raz pierwszy po sezonie Nuggets w końcu wygrali pierwszą połowę.

To wszystko było bolesne dla Denver, nie tylko w tym pojedynku z Wilkami, ale także w pierwszej rundzie przeciwko Los Angeles Lakers. Nuggets pokonali Lakers 4:1, aby w wielkim stylu zatuszować te niedociągnięcia, ale w meczu z Minnesotą wychodzą na pierwszy plan.

Podczas piątkowego zwycięstwa na stadionie Target Center drużyna Denver rozegrała swój najlepszy mecz w fazie play-off. Nuggets nie tylko prowadzili pierwszą kwartę, ale utrzymywali ją przez 48 minut. Obrońcy tytułu wyglądali, jakby ludzie błagali ich, aby zostali na cały tydzień.

Wysłali wiadomość, że Timberwolves nie będzie łatwo.

Jednak zwycięstwo w pierwszej kwarcie było tym, czym trener Denver Michael Malone zachwycał się przez cały tydzień. Wygraj pierwszą kwartę i na tym bazuj. Malone skupił się na małych kroczkach, zamiast próbować rozebrać całą piramidę, która oznaczała deficyt w serii 2:0, a Nuggets zareagowali.

Nikola Jokic odpowiedział po mistrzowsku, zdobywając 24 punkty, 14 zbiórek i 9 asyst. Jamaal Murray zdobył 24 punkty i wyglądał jak Jamaal Murray. Michael Porter Jr. odpowiedział 21 punktami, a Denver odpowiedział, wygrywając pierwszy mecz, a Minnesota przejęła kontrolę nad serią.

Oczywiście, odtąd jest coraz trudniej. Nuggets nadal przegrywają 2-1. Minnesota została potwierdzona, więc niedzielny mecz nr 4 będzie zacięty. Ale w piątkowy wieczór Denver było po prostu Denver.

Niewiele widzieliśmy po tym sezonie. — Tony Jones, wielki pisarz jazzowy

Wilki tracą parę po utracie dmuchawy

Bagaż, który Timberwolves przywieźli z Denver, mógł zaginąć po drodze. Po tym jak Bears z 1985 roku wyglądali jak słabsi w drugim meczu w Denver, Wilki wyglądały jak płaskonogi Timberwolves z 2009 roku w trzecim meczu.

Nuggets trafili 54 procent swoich rzutów, zdobyli 14 rzutów za trzy punkty i 20 razy byli na linii obrony, pokonując z łatwością drużynę, która przez pierwsze sześć meczów play-off wyglądała najlepiej w NBA. Nuggets w większości osiągnęli to, czego chcieli w piątkowy wieczór – Murray odnalazł swój rytm, a Jokic wypracował sobie kolejne ważne statystyki.

Pomiędzy drugim i trzecim meczem były trzy dni przerwy, co wydaje się wystarczające, aby Murray otrzymał dodatkowe leczenie obolałej łydki, a Wilki straciły przewagę 6:0 w fazie play-off.

Gobert wrócił do składu po opuszczeniu drugiego meczu z okazji narodzin syna, ale miał tylko sześć punktów i cztery zbiórki. Mike Conley zmagał się z 10 punktami, trafiając 3 z 9 rzutów. Edwards zakończył mecz z 19 punktami i sześcioma zbiórkami.

Najlepszą wiadomością dla Wolves jest to, że oni sami mogą powiedzieć, że zagrali tak źle, jak to tylko możliwe. Nuggets niekoniecznie byli lepsi, a Wilki grały znacznie gorzej.

Niebezpieczeństwo polega jednak na tym, że wpuścili mistrzów z powrotem do serii i są gotowi spasować. Teraz panuje presja, aby odzyskać przewagę przed niedzielnym meczem nr 4. – John Krawczyński, pisarz beatników Timberwolves

Czy Murray może powtórzyć ten wynik ze względu na kontuzjowaną łydkę?

Malone wzywał swój zespół na wszelkie możliwe sposoby przez ostatnie trzy dni, łącznie z dzisiejszym meczem przedmeczowym. Nuggets odpowiedzieli występem godnym obrońcy tytułu NBA, pokonując Timberwolves.

Trzeba się jednak zastanawiać, jak Murray, który miał trzy dni wolnego, zanim wrócił dobrym występem w trzecim meczu i uciszył hałaśliwą publiczność Target Center od srebrnej minuty, powróci trzy dni później z dniem wolnym pomiędzy meczami 3 i 4. Odpocznij po drugiej grze i opatrz kontuzjowaną łydkę.

Murray spisał się w piątek rewelacyjnie, osiągając wzrost, jakiego nie pokazywał w pierwszych dwóch meczach serii, trafiając trójki i znacznie lepiej trafiając do kosza. Ale czy jego łydka pozwoli mu zrobić to ponownie w niedzielny wieczór? – David Aldridge, starszy felietonista NBA