Wojna między Izraelem a Hamasem nasila się wraz ze wzrostem liczby ofiar śmiertelnych w Gazie: aktualizacje na żywo

20:25 czasu wschodniego, 27 października 2023 r

Grupa rzeczników twierdzi, że obecna wojna w Izraelu i Gazie jest najbardziej niebezpieczna dla dziennikarzy od 1992 r.

Od Karima El Damanhoury’ego z CNNKrewni i współpracownicy palestyńskich dziennikarzy Saeeda al-Taweela i Mohammeda Soba, którzy zginęli w izraelskim nalocie, opłakują ich pogrzeb w Gazie 10 października.

Ashraf Amra/Anatolu/Getty Images

Według Komitetu Ochrony Dziennikarzy (CPJ) ostatnie trzy tygodnie wojny między Izraelem a Hamasem były najniebezpieczniejszym okresem dla dziennikarzy konfliktu od dziesięcioleci.

Od pierwszego ataku Hamasu, który miał miejsce 7 października, zginęło co najmniej 29 dziennikarzy Raport Opublikowano w piątek. CPJ twierdzi, że zaczęło śledzić śmierć dziennikarzy relacjonujących konflikt w 1992 r.

CPJ stwierdziła, że ​​co najmniej 24 zabitych dziennikarzy to Palestyńczycy, czterech Izraelczyków i jeden Libańczyk.

Grupa Rzeczników Dziennikarstwa również powiedział „Niezwykle zaniepokojony” doniesieniami o przerwach w komunikacji w Gazie.

„Świat nie dostrzega realiów dotyczących wszystkich stron zaangażowanych w ten konflikt, ponieważ agencje informacyjne tracą kontakt ze swoimi załogami i reporterami w Gazie, którzy niezależnie składają zeznania, dostarczając informacji na temat rozwoju sytuacji i ofiar śmiertelnych tej wojny”. – stwierdził CPJ.

Lokalny dostawca usług telekomunikacyjnych Jawwal powiedział, że w ciągu ostatnich kilku godzin izraelskie naloty poważnie utrudniły komunikację w Gazie.

Według NetBlocks, londyńskiej firmy monitorującej awarie Internetu, Paltel, ostatni duży operator internetowy w regionie, poniósł szkody na swoich trasach międzynarodowych.

O tym poście informowali Amy O’Kruk i Abeer Salman z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *