Znaleziono mężczyznę z zaginionej łodzi rybackiej z Waszyngtonu dryfującego na otwartych wodach u wybrzeży wyspy Vancouver

Kanadyjska łódź rybacka uratowała Amerykanina dzień po tym, jak amerykańska straż przybrzeżna rozpoczęła poszukiwania komercyjnej łodzi rybackiej, która zaginęła u wybrzeży stanu Waszyngton z dwiema osobami na pokładzie – podają urzędnicy.

Podoficer amerykańskiej straży przybrzeżnej Steve Strohmeier powiedział w czwartek, że kanadyjska jednostka Ocean Sunset zauważyła zanurzoną tratwę ratunkową pływającą po otwartym oceanie 70 km od zachodniego wybrzeża wyspy Vancouver.

Strohmeier powiedział, że załoga Ocean Sunset znalazła mężczyznę na łodzi rybackiej Evening w Grays Harbor w stanie Waszyngton. Kanadyjska straż przybrzeżna zabrała mężczyznę na brzeg, a jego stan określa się jako stabilny. Jego tożsamość nie została ujawniona.

Los wieczoru i drugiej osoby na pokładzie jest nieznany. Stromeier powiedział, że funkcjonariusze Straży Przybrzeżnej mają nadzieję wkrótce porozmawiać z ocalałym, aby ustalić, czy wznowić poszukiwania.

W poście urzędników amerykańskich opublikowanym w mediach społecznościowych tratwa ratunkowa z 42-metrowego wraku została znaleziona ponad 200 km na północny zachód od Grace Harbor.

Urzędnicy amerykańscy zawiesili poszukiwania w środę wieczorem, 11 dni po ogłoszeniu opóźnienia i dwa tygodnie po rozpoczęciu rzekomo trzydniowej podróży.

— Associated Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *