Wojna między Izraelem a Hamasem w miarę narastania protestów w związku z kryzysem w Gazie: aktualizacje na żywo

11:11 ET, 16 listopada 2023 r

Izrael według doniesień zrzucił ulotki w niektórych częściach południowej Gazy, namawiając ludność cywilną do przeniesienia się do schronów.

Od Andrew Careya z CNN

Ogłosili to izraelscy przywódcy Północna część GazyCoraz więcej wskazuje na to, że ofensywa lądowa może nastąpić w południowej części terytorium, w tym w mieście Gaza, które jest obecnie pod kontrolą Izraela.

Ulotki rozesłane w środę do społeczności na wschód od Khan Younis, największego miasta Gazy w południowym regionie, ostrzegały mieszkańców, aby „udawali się do znanych schronisk”.

Cztery społeczności – Al Qarra, Quja, Bani Suhaila i Abzan – znajdują się w pobliżu płotu oddzielającego Strefę Gazy od Izraela, co sugeruje możliwe nowe punkty infiltracji przez siły izraelskie chcące przejąć kontrolę nad południem.

Zalecenie wydał wczoraj dyrektor Norweskiej Rady ds. Uchodźców, która ma personel w Gazie W poście w mediach społecznościowych Członkowie jego lokalnego zespołu widzieli ulotkę i agencję informacyjną Reuters powiedział Przemówił także do osób, które to widziały.

CNN próbuje skontaktować się z osobami z obszaru Khan Younis, które mogły same widzieć broszurę, ale wysiłki są utrudniane przez słabą komunikację w enklawie.

Dwa dni temu minister obrony Izraela Yoav Gallant powiedział Siły izraelskie „kontrolowały cały obszar nad i pod ziemią w północnej Strefie Gazy”.

Wczoraj Gallant poszedł dalej, mówiąc reporterowi, że izraelskie operacje lądowe „będą trwać miesiącami – obejmując zarówno północ, jak i południe (Strefy Gazy). Gdziekolwiek będzie Hamas, wyeliminujemy go.

Co mówią agencje pomocowe: Organizacje pomocowe twierdzą, że jakiekolwiek izraelskie przesunięcie się na południe od enklawy znacznie pogorszyłoby i tak już tragiczną sytuację humanitarną.

ONZ ocenia Około 1,5 miliona osób Obecnie w Gazie znajdują się przesiedleńcy wewnętrzni – prawie trzy czwarte populacji – a większość z nich na południu w następstwie coraz bardziej niszczycielskiej kampanii powietrznej i naziemnej Izraela na północy.

Według Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Robót w ponad 150 schroniskach schroniło się ponad 800 000 osób, „więcej niż planowano”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *