Wstrzymuje zawieszenie broni między Izraelem a Hamasem, gdy pomoc dociera do Gazy: aktualizacje na żywo

13:24 ET, 27 listopada 2023 r

Urzędnicy Białego Domu „z pewnością mają nadzieję”, że wśród uwolnionych dzisiaj zakładników są Amerykanie

Od Samanthy Waldenberg z CNNSekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre przysłuchuje się poniedziałkowemu przemówieniu rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego Johna Kirby’ego podczas odprawy w Białym Domu.

Ivan Vucci/AP

Biały Dom stwierdził, że urzędnicy administracji „z pewnością wierzą”, że wśród zakładników uwolnionych w poniedziałek przez Hamas znajdą się kolejni Amerykanie.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział, że urzędnicy „będą uważnie monitorować, czy w grupie” zakładników, którzy mają zostać uwolnieni w poniedziałek, znajdują się Amerykanie.

Oznajmił także, że z zadowoleniem przyjmuje ogłoszenie przez Katar moratorium na pomoc humanitarną Zostanie on przedłużony do czwartku Rano czasu izraelskiego. W związku z przedłużeniem powiedział: „Hamas obiecał uwolnić w ciągu najbliższych dwóch dni jeszcze 20 kobiet i dzieci”.

Biały Dom oświadczył, że „rozważy” dalsze przedłużenie moratorium.

Zapytany, czy prezydent otrzymał jakiekolwiek zapewnienia od swoich kolegów, że wśród uwolnionych w poniedziałek zakładników znajdą się Amerykanie, Kirby powtórzył, że administracja wierzy, że zostaną uwolnieni dzisiaj, ale Biały Dom nie będzie tego pewien, dopóki nie zostaną uwolnieni i przeprawie przez granicę . granicę z Izraelem.

Kirby stwierdził, że nie są mu znane żadne dodatkowe „przeszkody” w procesie uwolnienia zakładników i zauważył, że dzisiaj „sporą kwestią” było to, czy obie matki zostaną uwolnione wraz z dziećmi. Jak na razie wydaje się, że im się to udaje – dodał.

Kirby dodał, że Biały Dom nie ma żadnych informacji na temat statusu amerykańskich zakładników i że administracja „nie odetchnie z ulgą, dopóki nie będziemy pewni, że uwolniliśmy dzisiejszych zakładników”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *