Wykonawca IRS oskarżony o kradzież zeznań podatkowych Donalda Trumpa

CNNMoney/Shutterstock/Getty ImagesCNN

Prokuratorzy federalni ogłosił zarzuty w piątek przeciwko kontrahentowi Urzędu Skarbowego, który rzekomo sfałszował zeznania podatkowe wysokiego rangą urzędnika państwowego. Źródło zaznajomione ze sprawą poinformowało CNN, że był to urzędnik byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​38-letni Charles Littlejohn pracował w IRS w latach 2018–2020. Podczas swojej umowy Littlejohn ukradł „zeznania podatkowe i informacje dotyczące urzędnika publicznego A” i ujawnił te informacje agencji prasowej.

Chociaż w dokumentach sądowych nie wymieniono nazwiska urzędnika, źródło zaznajomione ze śledztwem powiedziało CNN, że przedmiotowe zeznania podatkowe należały do ​​Trumpa.

Oprócz dokumentów podatkowych byłego prezydenta Littlejohn jest oskarżony o „kradzież informacji IRS na temat tysięcy najbogatszych osób w kraju, w tym informacji o dochodach i zyskach z ponad 15 lat”. Littlejohn przekazał informacje podatkowe drugiemu, anonimowemu serwisowi informacyjnemu.

„Obydwa serwisy informacyjne opublikowały kilka artykułów szczegółowo opisujących informacje podatkowe, które otrzymały od pozwanego” – głosi dokument sądowy.

Organizacjom informacyjnym nie postawiono żadnych zarzutów.

Littlejohn zostaje oskarżony o jedno nieuprawnione ujawnienie informacji podatkowych i dochodów, za co grozi mu do pięciu lat więzienia, jeśli zostanie skazany.

Adwokat Littlejohna nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Ta historia jest aktualna i zostanie zaktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *