Wyniki bokserskie, najważniejsze wydarzenia: Devin Honey został niekwestionowanym mistrzem, odnosząc decydujące zwycięstwo nad Georgem Camposem.

Devin Honey wyruszył w sobotę wieczorem do Australii, aby walczyć z Georgem Camposem Jr. o niezaprzeczalne mistrzostwo wagi lekkiej. To była bardzo lukratywna decyzja dla Honey, ponieważ zdominowała Kambodżę w 12 rundach, aby wygrać wszystkie cztery Mistrzostwa Świata na 135.

Honey została dziewiątym zawodnikiem, który połączył wszystkie cztery uznane tytuły w dowolnej kategorii wagowej i drugim najmłodszym w wieku 23 lat.

W meczu było bardzo mało gry, a Honey natychmiast ustanowiła wspaniały cios, który zawsze chroni Camposa przed jego atakiem. Kiedy Jab wylądował, Honey rzucił lewy hak, a prawą rękę prosto za nim, każdy strzał zachęcał kompozytora do puszczenia prawej ręki, którą wydawał się ładować przez całą noc.

W końcu, z oficjalnymi wynikami 116-112, 116-112 i 118-110, Honey zdecydowała jednogłośnie i wygrała.

„Unieruchomiłem go w jego najlepszej grze” – powiedziała po walce Honey. „Chciał wylądować w prawym górnym rogu i dużym lewym sierpowym. Okaleczyłam go. Walczyłem w obie strony. Będę walczył z jego prawą ręką, gdy schodzę w lewo. Hak. Nie może wylądować żadnego z nich.

Honey, który wszedł do mistrzostw WBC z tytułami mistrza świata w WBA, IBF i WBO, nie był gotowy na zmierzenie się z kompozytorem po jego szokującym zwycięstwie nad Theofimo Lopezem w celu zdobycia mistrzostwa franczyzy WBC. Pierwotny plan zakładał, że Campos będzie bronić się przed byłym mistrzem Wasilijem Lomaczenką. Po rosyjskiej inwazji Lomachenko miał okazję uciszyć krytyków, którzy twierdzili, że jego tytuł WBC jest nielegalny, kiedy Lomachenko wycofał się z turnieju na własnej Ukrainie, kiedy Lomachenko został ogłoszony mistrzem franczyzy i awansował z tymczasowego mistrza. WBC.

Ojciec Honey przybywa na noc przed walką, po częstym używaniu przez Kambodżę rozmów śmieciowych, a Kambodża traci na wadze przy pierwszej próbie. Utożsamił twarz Campos i Aussie ze zbilansowaną dietą.

Kambodżanie będą mieli szansę na zemstę, ponieważ w walce z Honey istnieje klauzula rewanżu, w której Honey będzie musiał wrócić do Australii, jeśli wygra pierwszą rundę.

Przemawiając po walce, Campos dał jasno do zrozumienia, że ​​ma zamiar wyegzekwować tę klauzulę.

„Mam zamiar oddać mu pełen szacunek, niech ma czas, zrobimy to jeszcze raz” – powiedział Campos. „Myślałem, że walka była bardzo bliska, ale nie zamierzam zrujnować jego chwili. … Zobaczę go wkrótce”.

Stephen Fulton dominuje nad Danielem Romanem

Kambosos kontra Haney to nie jedyna walka w sobotni wieczór w kolejce do kilku Mistrzostw Świata. Stephen Fulton obronił tytuły WBC i WBO Super Phantomweight przed Danielem Romanem w Minneapolis.

Podobnie jak w przypadku zwycięstwa Honey, Fulton użył ruchu i mocnych pchnięć, aby nadać ton we wszystkich 12 rundach, przy czym Roman próbował wywierać presję, ale udaremniał każdą próbę.

Fulton przewyższał Romana na każdym kroku i przewyższał gola, jednostronnie zamieniając walkę w jedną z najlepszych w roku. Oficjalne karty wyników dla meczu to 119-109, 120-108 i 120-108.

Fulton teraz zwraca uwagę na spotkanie z mistrzem WBA i IBF Murdochem Akhmadaliye w czteropasowej fuzji jeszcze w tym roku.

CBS Sports było z tobą przez całą sobotę podczas obu wydarzeń, więc koniecznie śledź wyniki na żywo i najważniejsze wydarzenia poniżej.

Wyniki, najważniejsze informacje

  • Devin Honey (c) Pow. George Campos Jr. jednogłośnie zdecydował (116-112, 116-112, 118-110)
  • Stephen Fulton (c) Pok. Daniel Roman Consensus (119-109, 120-108, 120-108)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *