Wzrosty Dow, upadki wielkich technologii: co dalej z akcjami, gdy inwestorzy czekają na wskazówki Fed

Ostatni tydzień dostarczył opowieści o dwóch rynkach, ze wzrostami indeksu Dow Jones Industrial Average, który wprowadził wskaźnik blue-chip na tor na najlepszy jak dotąd październik, podczas gdy wagi ciężkie Big Tech ucierpiały z powodu szelaku. Początek XXI wieku.

„Masz problem”, powiedział w rozmowie telefonicznej Dan Suzuki, zastępca dyrektora ds. inwestycji w Richard Bernstein Advisors LLC (RPA).

Jeśli chodzi o sektor technologiczny, zwłaszcza megacapy, był to duży cios w wynikach. W końcu rynek był krótkoterminowo wyprzedany, podczas gdy zaufanie opierało się na oczekiwaniach, że Rezerwa Federalna i inne główne banki centralne na świecie będą mniej agresywne w zacieśnianiu polityki pieniężnej w przyszłości, powiedział.

Według: Oczekiwania rynkowe zaczynają się przesuwać w kierunku wolniejszego tempa podwyżek stóp przez bank centralny

Mówi się, że sektor technologiczny wrażliwy na stopy procentowe prawdopodobnie skorzysta na złagodzeniu oczekiwań dotyczących zaostrzenia polityki pieniężnej, powiedział Suzuki, argumentując, że akcje spółek technologicznych mogą osiągać gorsze wyniki w dłuższej perspektywie. Rynek rósł w ciągu ostatnich 12 lat, a wyniki zostały osłabione przez rosnące zyski po wybuchu pandemii Covid-19 w 2020 roku.

Suzuki twierdzi, że RBA „od ponad roku ma ogromną bańkę w kluczowych segmentach rynku akcji”. „Uważamy, że jest to proces spuszczania powietrza z bańki i uważamy, że przed nami jeszcze długa droga”.

Dow DJIA,
+2,59%
W piątek wzrósł o prawie 830 punktów, czyli 2,6%, zamykając się na najwyższym poziomie od dwóch miesięcy i odnotowując tygodniowy wzrost o ponad 5%. Do piątku wskaźnik blue chipów wzrósł w październiku o 14,4%, co oznacza największy miesięczny wzrost od stycznia. 1976 Poniedziałkowe zamknięcie było największym w historii październikowym zyskiem, jak wynika z danych rynkowych Dow Jones.

Chociaż był to ciężki tydzień dla wielu największych bestii Big Tech, zaawansowany technologicznie kompozyt Nasdaq COMP,
-8,39%
A sektory związane z technologią gwałtownie wzrosły w piątek. Zaawansowany technologicznie Nasdaq wzrósł w ciągu tygodnia o ponad 2%, podczas gdy S&P 500 SPX,
+2,46%
Wzrost o prawie 4% w ciągu tygodnia.

W ubiegłym tygodniu duże firmy technologiczne straciły ponad 255 miliardów dolarów na kapitalizacji rynkowej. Apple Inc. AAPL,
+7,56%
Po ucieczce z rzezi inwestorzy zebrali się w piątek, ponieważ wydawało się, że wszystko jest w porządku Złożony rachunek zysków i strat. Parada rozczarowujących zarobków dla Facebooka, firmy Meta Platforms Inc. Zatonęły zapasy META,
+1,29%,
Alfabet nadrzędny Google Inc. GOOG,
+4,30%

Google,
+4,41%,
Amazon.com Inc. AMZN,
-6,80%
i Microsoft MSFT,
+4,02%.

Marek Hulbert: Akcje technologiczne spadają – wiesz, kiedy ponownie je kupić

Zgodnie z danymi rynkowymi Dow Jones, pięć firm łącznie straciło w tym roku 3 biliony dolarów w kapitalizacji rynkowej.

Komentarz: Strata 3 bilionów dolarów: okropny rok Big Tech staje się coraz gorszy

Agresywne podwyżki stóp procentowych przez Fed i inne główne banki centralne w tym roku bardziej ukarały spółki technologiczne i inne wzrosty, ponieważ ich wartość opiera się na oczekiwaniach dotyczących zysków i płynności. Wzrost rentowności papierów skarbowych, które są uważane za wolne od ryzyka, podnosi koszt alternatywny posiadania bardziej ryzykownych aktywów, takich jak akcje. A im dłużej rozciągają się oczekiwane powroty, tym większa wygrana.

Nadmierna płynność – kluczowy składnik każdej bańki – również przyczyniła się do słabości technicznej, powiedział Suzuki z RBA.

Teraz inwestorzy widzą rosnące ryzyko dla dużych zysków z technologii związanych z ogólnym spowolnieniem wzrostu gospodarczego, powiedział Suzuki.

„Wiele osób myśli, że są to akcje o świeckim wzroście i dlatego są odporne na wzloty i upadki całej gospodarki – empirycznie nie jest to prawdą, gdy spojrzy się na historię zysków tych akcji” – powiedział.

Chociaż lepsze wyniki technologiczne podczas recesji wywołanej przez Covida mogły wywoływać na inwestorach złe wrażenie, sektor korzysta z wyjątkowych okoliczności, w których gospodarstwa domowe i firmy bardziej polegają na technologii w czasie, gdy dochody rosną dzięki rządowym bodźcom fiskalnym. Powiedział, że w warunkach ogólnej recesji zyski z technologii byłyby bardziej wrażliwe ekonomicznie.

Kluczowym wydarzeniem w przyszłym tygodniu będzie posiedzenie banku centralnego. Podczas gdy inwestorzy i ekonomiści powszechnie oczekują od decydentów, że pod koniec dwudniowego posiedzenia, które zakończy się w środę, decydenci osiągną kolejny ogromny wzrost o 75 punktów bazowych, czyli 0,75 punktu procentowego, rosną oczekiwania, że ​​w grudniu może zabraknąć prezesa Jerome’a ​​Powella. .

Jednak wszystkie trzy główne indeksy są w fazie bessy, więc pytanie dla inwestorów brzmi, czy odbicie przetrwa w tym tygodniu, jeśli Powell nie zasygnalizuje zmniejszenia oczekiwań na podwyżkę stóp w przyszłym tygodniu.

Widzieć: W przyszłym tygodniu spodziewana jest kolejna duża podwyżka stóp Fed, a potem życie Powella stanie się trudniejsze

Te oczekiwania pomogły napędzać duże zyski Dow w zeszłym tygodniu. Globalna ekonomiczna perednica Caterpillar Inc. kot,
+3,39%.

Ogólnie rzecz biorąc, Dow odniósł korzyści, ponieważ jest „bardzo zaawansowany technologicznie w zakresie światła, energii i przemysłu i jest zwycięzcą” – powiedział Art Hogan, B. Główny Strateg Rynku w Riley Wealth Management. powiedział Joseph Adinolfi z MarketWatch W piątek. „Dow ma w sobie więcej zwycięzców i to jest sekret jego sukcesu”.

Tymczasem Invesco S&P 500 Equal Weight ETF RSP osiągnął lepsze wyniki,
+2,08%,
Wzrost o 5,5% w ciągu tygodnia, ważona kapitalizacją rynkową SPDR S&P 500 ETF Trust SPY,
+2,38%,
Podczas gdy technologia może być podatna na większe spadki, „tradycyjne części gospodarki, w tym sektory, które handlują po niższych wycenach, okazują się odporne, ponieważ szersze rynki odbiły się prawie dwa tygodnie temu” – powiedział Tom Esse, założyciel Sevens Report Research. , w piątkowej notatce.

„Z perspektywy czasu ten rynek i gospodarka zaczynają przypominać mi system z lat 2000-2002, w którym ekstremalna słabość techniczna ciążyła na głównych indeksach, ale tradycyjne części rynku i gospodarki radziły sobie dobrze” – napisał.

Suzuki powiedział, że inwestorzy powinni pamiętać, że „bessy zawsze oznaczają zmianę przywództwa” i że technologia może nie przejąć kontroli, gdy rozpocznie się następna hossa.

„Nie można twierdzić, że mamy już sygnał, a sygnał mówi, że następny cykl nie będzie przypominał ostatnich 12 lat” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *