Zaginione małpy tygrysie w zoo w Dallas zostały znalezione w szafie w opuszczonym domu, poinformowała policja.CNN

[Breaking news top, published at 8:xx p.m ET]

Dwie zaginione małpy cesarskie tamaryny z zoo w Dallas zostały znalezione w szafie opuszczonego domu na południowych przedmieściach Dallas po tym, jak śledczy otrzymali wskazówkę – poinformowała we wtorek policja.

„Policja w Dallas otrzymała informację, że małpy mogą przebywać w opuszczonym domu w Lancaster” – poinformował departament we wtorek wieczorem. „Policja z Dallas wraz z policją z Lancaster udała się do domu, zastała pusty dom i małpy w szafie”.

Tweet przed policją Fotografia Powiedzieli, że chcą porozmawiać z mężczyzną o zaginionych zwierzętach. Śledczy nadal chcą rozmawiać z mężczyzną, powiedziała CNN rzeczniczka policji w Dallas, Christine Lowman.

Policja nie wyjaśniła, dlaczego chciała rozmawiać z mężczyzną i nie dokonano żadnych aresztowań.

Lancaster to miasto położone około 15 mil na południe od zoo.

[Original story, published at 7:51 p.m. ET]

Zoo poinformowało, że we wtorek znaleziono dwie małpy tamaryny cesarskiej zaginione w zoo w Dallas.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy podzielić się odkryciem naszych dwóch tygrysich małp cesarskich” – napisano w oświadczeniu zoo.

Policja w Dallas znalazła zwierzęta we wtorek wieczorem, poinformowało zoo, nie ujawniając od razu szczegółów, w jaki sposób zostały znalezione. Uważa się, że zwierzęta zostały skradzione z zoo w poniedziałek.

Policja „wezwała nasz zespół, aby bezpiecznie przybyli i zabrali tygrysy z powrotem do zoo” – poinformowało zoo. Jak informuje zoo, we wtorek wieczorem małpy zostaną ocenione przez weterynarzy.

Policja w Dallas poinformowała wcześniej, że jej wstępne dochodzenie wykazało, że siedliska małp tygrysich cesarskich zostały celowo wycięte i że „uważa się, że zwierzęta zostały celowo zabrane z wybiegów”.

Była też policja Opublikował nagranie i zdjęcie z monitoringu Chcieli porozmawiać z niezidentyfikowanym mężczyzną w sprawie dwóch zaginionych tamaryn. „Policja w Dallas prosi społeczeństwo o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny na zdjęciu” – powiedzieli napisał.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna idzie powoli korytarzami prawie pustego zoo, rozglądając się w przód iw tył. W tle widać również drugą osobę, ale idzie ona w przeciwnym kierunku.

Na nieruchomym zdjęciu mężczyzna ma na sobie granatową bluzę z kapturem i granatowo-czerwoną czapkę beanie i je paczkę Doritos.

Dochodzenie jest następstwem serii podejrzanych incydentów ze zwierzętami w tym miesiącu Zoo w Dallas. Zoo powiedziało, że wierzy, że dwie z jego pogromców małp cesarskich zostały skradzione po tym, jak w poniedziałek odkryto ich zaginięcie z wybiegu.

„Cesarskie małpy tygrysie trzymają się blisko domu – zoo przeszukało ich siedliska i teren ogrodu zoologicznego, ale ich nie znalazło” – poinformowało zoo w oświadczeniu. Raport Poniedziałek.

W poniedziałek zoo zapowiedziało, że tak Zamknięte Ze względu na dzień Zła pogoda. Zamknięcie zostało przedłużone do środy, ponieważ burza śnieżna nawiedziła ten obszar Zoo powiedział.

To już czwarty raz w tym miesiącu, kiedy zoo mogło zdewastować swoje zwierzęta lub ich wybiegi. „nadzwyczajny” Według zoo, okoliczności śmierci orła w zeszłym tygodniu.

Ciąg wydarzeń rozpoczął się 13 stycznia Pantera mglista o imieniu Noe zaginęła, co skłoniło zoo do zamknięcia na czas poszukiwania zwierzęcia. Policja w Dallas wszczęła śledztwo po tym, jak odkryto, że ogrodzenie otaczające zagrodę Noego zostało „celowo przecięte”.

Chociaż kotkę znaleziono później tego samego dnia w pobliżu jej miejsca zamieszkania, pracownicy zoo również znaleźli podobne nacięcie. Wybieg dla niektórych małp langur. Pomimo nowej drogi ucieczki żadna z małp nie uciekła ze swojego siedliska – poinformowało zoo. Nie wiadomo, czy te dwa zdarzenia są ze sobą powiązane” – poinformowała wówczas policja.

Po incydentach zoo zainstalowało dodatkowe kamery bezpieczeństwa, podwoiło liczbę nocnych pracowników ochrony, zwiększyło nocną obsadę i zaczęło ograniczać możliwość nocnego wychodzenia niektórych zwierząt, powiedział prezes i dyrektor generalny Greg Hudson. powiedział.

Ale w ciągu dwóch tygodni od pierwszych odkryć pojawił się orzeł o imieniu Pin Znaleziono go martwego w jego mieszkaniu. Hudson powiedział, że śmierć ptaka była „podejrzana” i zwrócił uwagę, że ptak nie umarł z przyczyn naturalnych po „niezwykłej ranie i urazach”.

Zoo oferuje nagrodę w wysokości 10 000 dolarów za informacje prowadzące do aresztowania i oskarżenia podejrzanego o śmierć orła.

Dallas policja bada wszystkie cztery incydenty. Rzeczniczka powiedziała w zeszłym tygodniu, że departament współpracuje z U.S. Fish and Wildlife Service w dochodzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *