Założyciel Nikoli, Trevor Milton, został skazany na 4 lata więzienia za oszustwa dotyczące pojazdów elektrycznych.

Według prokuratorów pojazdy Miltona nigdy nie były prowadzone.

Założyciel Nicoli, Trevor Milton, został w poniedziałek skazany na cztery lata więzienia za oszustwa dotyczące jego firmy produkującej pojazdy elektryczne.

W poniedziałek w sądzie Milton przedstawił się jako hojny i uczciwy, ale nieskomplikowany biznesmen, który dorastał, dojąc krowy, nie miał wyższego wykształcenia i nie chciał oszukać inwestorów w swojej firmie produkującej elektryczne ciężarówki.

„Moim zamiarem nie było skrzywdzenie innych” – Milton powiedział sędziemu Edgardo Ramosowi. „Pozwól mi mieć proces”.

Ramos nie zastosował się do prośby Miltona, skazując go na cztery lata więzienia, grzywnę w wysokości 1 miliona dolarów, przepadek farmy, którą Milton kupił za nieuczciwie zdobyte zyski i zadośćuczynienie ofiarom.

Milton stracił ponad 660 milionów dolarów po tym, jak prokuratorzy zarzucili mu oszustwa drogą elektroniczną i papiery wartościowe, twierdząc, że upiększał sukces swojej firmy i oszukiwał inwestorów detalicznych.

Prokuratorzy twierdzą, że jeden z modeli pickupa Nikola Electric, zwany Badger, nie miał poduszek powietrznych i niektórych podzespołów, takich jak działający system HVAC, a wiele świateł wewnętrznych nie działało i było jedynie podświetlonych.

Prokuratorzy opisali praktyki biznesowe Miltona jako „trwały plan wyzyskiwania prywatnych, nieprofesjonalnych inwestorów” w celu wzbogacenia się poprzez podniesienie ceny akcji Nicoli.

„Milton wielokrotnie wyolbrzymiał lub kłamał na temat sukcesu Nicoli, wprowadzając inwestorów w błąd co do ryzyka i potencjalnych zwrotów z inwestycji” – stwierdzili prokuratorzy.

Twierdząc, że inwestorzy nie stracili pieniędzy od Nicoli, Milton powinien zostać skazany na karę więzienia.

W lipcu 2021 r. Milton znalazł się w centrum prawie 50-stronicowego aktu oskarżenia, w którym prokuratorzy oskarżyli Miltona o żerowanie na wrażliwych inwestorach detalicznych, którzy wrócili do handlu po utracie dochodów z powodu pandemii. Władze podały, że w niektórych przypadkach ofiary utraciły oszczędności emerytalne, opisując sieć fałszywych obietnic związanych z elektryczną ciężarówką, która nigdy nie działała.

To rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *