Zbiórki rajdu rynkowego: Dow Jones Futures

Kontrakty terminowe Dow Jones spadały po godzinach, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, podczas gdy Boeing 737 popadł w kłopoty. JPMorgan Chase (JPM), Citigroup i UnitedHealth były największymi raportami zysków w piątek.
XGiełdowe rajdy mocno się odbiły po kolejnym wolniejszym niż oczekiwano odczycie inflacji, wraz z rosnącymi liczbami bezrobotnych. Główne indeksy odrobiły środowe straty lub więcej. S&P 500 osiągnął najwyższy poziom od prawie dwóch miesięcy, dołączając do indeksu Dow Jones. Nasdaq kontynuował swoją jednodniową sesję.

Wiodące akcje odnotowały solidne wzrosty, ale niewiele było sygnałów kupna.

Akcje Megacap miały mocną sesję. Jabłko (AAPL), Amazon.com (AMZN), Rodzice Google listy (Google), Metaplatformy (Meta), Microsoftu (MSFT) i akcje Tesli wzrosły o ponad 2%. Akcje Google odbiły się powyżej punktu kupna. Akcje Apple i Microsoft wzrosły do ​​stref kupna. Tesli (DSLA), a akcje Amazona osiągnęły dno poniżej 200-dniowej średniej kroczącej. Akcje Meta osiągają najwyższy poziom od 11 miesięcy

Amazon dołącza do Microsoftu i Google w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji, poinformował w czwartek gigant handlu elektronicznego i przetwarzania w chmurze.

Akcje Meta są w ruchu Tablica liderów IBD i swing tradera. Akcje MSFT należą do długoterminowych liderów IBD.

Inwestorzy powinni uczestniczyć w tym boomie rynkowym. Ale dochody dużych banków są ogromne.

Dow Jones Futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow Jones spadły o 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 były niższe, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

Późny czwartek, Boeinga (BA) powołał się na problem z częściami od dostawcy i ostrzegł przed niższą produkcją i dostawami 737 Max w krótkim okresie. Akcje BA spadły o 5%, obciążając kontrakty terminowe Dow Jones.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

Dochód banku

JP Morgan, Citigroup (C) I Wellsa Fargo (WFC) z superregionem Usługi finansowe PNC (PNC) Wszystkie raporty pochodzą z piątku rano.

W środku kryzysu bankowego inwestorzy są bardziej zaniepokojeni bilansami: depozytami, pożyczkami i nie tylko. Będą zainteresowani wskazówkami dyrektorów banków.

Depozyty bankowe spadały przez 10 tygodni z rzędu, zgodnie z danymi Fed, chociaż mniejsze banki odnotowały nieznaczny wzrost w ostatnim tygodniu. Nowe dane tygodniowe zostaną opublikowane później w piątek. Obawy przed upadkiem banków zniknęły, ale oprocentowanie depozytów – zwłaszcza w dużych bankach – jest nadal niskie w przypadku funduszy rynku pieniężnego i krótkoterminowych bonów skarbowych.

Jeśli banki zaczną płacić znacznie więcej za depozyty, marże odsetkowe netto znajdą się pod presją. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku mniejszych banków, ponieważ deponenci wciąż szukają bezpiecznych przystani w gigantach, którzy upadli. Niskie i wysokie depozyty wpływają na akcję kredytową, a tym samym na gospodarkę. W ciągu ostatnich kilku tygodni kredyty bankowe zaczęły spadać.

Według opublikowanych w środę protokołów ze spotkania politycznego banku centralnego w dniach 21-22 marca, personel Rezerwy Federalnej odnotował „nieznaczne spowolnienie” w tym roku z powodu napięć w bankach.

Wszystko to wyjaśnia, dlaczego szerszy rynek zwróci baczną uwagę na piątkowe wyniki banków i rozmowy o zyskach.

Akcje banków wyraźnie marudują. Akcje JPM wzrosły w czwartek o 0,4%, unosząc się powyżej swojej 200-dniowej linii, ale poniżej 21-dniowej linii i na drutach poniżej 50-dniowej. Akcje Citi są poniżej swoich 50-dniowych i 200-dniowych. Akcje WFC pozostają poniżej tych kluczowych poziomów, ale ostatnio powtórzyły 21-dniową passę.

Akcje PNC wzrosły w czwartek o 1,4%, ale po osiągnięciu najgorszego poziomu od listopada 2020 r.

Kilka dużych funduszy ma zostać wydanych w przyszłym tygodniu, w tym Bank Ameryki (BAC), Karola Szwaba (Czarny), Goldman Sachs (GS) I Morgana Stanleya (Pani), a także wiele regionów i superregionów.

Dochody Zjednoczonego Zdrowia

Zgłoś się przed otwarciem, Grupa UnitedHealth (UNH) jest firmą Dow Jones, taką jak JP Morgan.

UnitedHealth Revenue rozpoczyna podejmowanie decyzji dla ubezpieczycieli zdrowotnych. Akcje UNH wzrosły w czwartek o prawie 1% do 526,21, zmierzając w kierunku punktu kupna 558,20. Akcje rosły w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ponieważ oczekuje się wzrostu składek na ubezpieczenie zdrowotne. Akcje UNH mają punkt kupna 558,20, ale nie są daleko od potencjalnego wejścia na linię trendu. Pauza wokół linii trendu jest mile widziana.

Akcje UNH ponownie dołączają do długoterminowych liderów


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują akcje, które mogą wpłynąć na rajd giełdowy na IBD Live


Rajd giełdowy

Giełdowe rajdy odbiły się od środowego załamania, a główne indeksy nabrały rozpędu podczas czwartkowej sesji i zamknęły się blisko dziennych maksimów.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w czwartek o 1,1%. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,3%. Nasdaq Composite wzrósł o 2%. Mała spółka Russell 2000 zyskała 1,3%.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 1,1% do 82,16 USD za baryłkę, cofając się z najwyższego poziomu od prawie pięciu miesięcy.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 3 punkty bazowe do 3,45%.

fundusze ETF

Wśród ETF-ów wzrostowych innowator IBD 50 ETF (FFTY1,55% w górę. iShares ETF dla sektora rozszerzonej technologii i oprogramowania (IGVUdziały ServiceNow i MSFT wzrosły o 1,9% u głównych graczy. VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMHPoprawa o 0,8%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje, fundusz ETF ARK Innovation (ARKAwzrósł o 4%, a ETF ARK Genomics (ARKG) 5,6% akcji Tesli jest dominującym pakietem we wszystkich funduszach ETF firmy Arc Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrosła o 2,2%, a akcje FCX znacznie wzrosły. ETF Global X na rzecz rozwoju infrastruktury w USA (chodnikwzrosła o 0,3%. US Global Jets ETF (ODTRYSKI) wzrósł o 0,2%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHBwzrosła o 0,4%. Energy Select SPDR ETF (XLEwyższy o 0,6% oraz Fundusz SPDR Select Sektor Opieki Zdrowotnej (XLV1,3% w górę.

Wybór funduszu SPDR ETF (45Zamknięte 0,9%. JPMorgan, Wells Fargo i Citigroup to duże holdingi XLF. ETF SPDR S&P Regional Bank (Tworzyć) otrzymał 1,5%. Kolba PNC jest komponentem KRE.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza rajdu rynkowego

Giełda odbiła się od środowego załamania jeszcze silniejszymi wzrostami.

Nasdaq prowadził w czwartek. Indeks tech-heavy odbił się powyżej poziomu 12 000. Jest blisko maksimum z 31 marca, tuż powyżej szczytu z 2023 roku. Wolumen był nieco wyższy na Nasdaq, dając indeksowi technologicznemu dzień rajdu po trzech dniach dostawy w poprzednich pięciu sesjach.

Silne wzrosty na wyższych cenach trwały następnego dnia dla Nasdaq.

Wolumen na NYSE spadł w stosunku do środy. Jednak S&P 500 osiągnął szczyt na początku kwietnia, a nie od połowy lutego, kiedy był najlepszy od 2023 roku. Dow Jones powrócił do poziomu 34 000 z najwyższym poziomem z 2023 roku. Russell 2000 przesunął się powyżej swojej 21-dniowej linii, ale pozostaje poniżej 50-dniowej i 200-dniowej linii.

Zwycięzcy pokonali przegranych prawie 5 do 2 na NYSE i Nasdaq

Jednak pomimo szerokiego zakresu i silnych wzrostów cen głównych indeksów, wiele akcji nie wysłało sygnałów kupna.

Południowa miedź (SCCO) I Freeporta McMorrana (FCX) wykazywał pozytywną aktywność Obsługa, natychmiast (Teraz) flirtuje z ucieczką. STMicroelectronics (STM), HubSpot (Piasty) I Latający drut (Pióro) wszystkie wykorzystane punkty zakupu.

Invesco S&P 500 ETF Equal Weight (RSP) wzrosła o 0,8%, co jest niezłym zyskiem, ale z pewnością pozostaje w tyle za S&P 500. A RSP jest nadal poniżej niedźwiedzich 50 dni.

Akcje Megacap osiągnęły dobre wyniki w czwartek i pozostają takie przez cały 2023 rok. Akcje AMZN wzrosły o 4,7% i powróciły do ​​swojej 50-dniowej linii. Akcje Apple wzrosły o 3,4%, a Meta o 3%. Akcje Google wzrosły o 2,7%, gdy tytan technologiczny przekroczył swoją strefę kupna. Akcje Tesli odbiły się o 3%, ale był to dzień wewnętrzny dla firmy EV, która znajduje się poniżej wszystkich jej średnich kroczących. Akcje Microsoftu spadły z 2,2% wzrostem.

Osiągnięcie szczytu w 2023 r. byłoby dużym krokiem dla rajdu rynkowego. Idealnie, gdy RSP zyska trochę na popularności w SPY, szerokość będzie się nadal poprawiać.

Raporty o zarobkach Silvera, szczególnie z JP Morgan i innych banków, mogą poruszyć szerszy rynek w górę lub w dół.


Zmierz czas rynku ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Czwartkowa akcja była pozytywnym krokiem dla rajdu giełdowego pomimo relatywnie niskich okazji do zakupów.

Inwestorzy mogą stopniowo zwiększać ekspozycję, zakładając, że trendy rynkowe są wyższe. Nie potrwa długo, zanim główne indeksy i wiodące akcje po raz kolejny ulegną uszkodzeniu.

Rynek nadal ma strukturę boczną, a sektory i poszczególne nazwy są czasami podatne na duże wahania. Spróbuj zbudować portfel z pozycjami w wiodących akcjach z różnych sektorów lub tematów.

Bądź przygotowany na szybkie realizowanie zysków i minimalizowanie strat. Inwestorzy powinni zawsze być elastyczni, ale z pewnością nie jest to czas na bycie zamkniętym w niedźwiedzim lub niedźwiedzim nastawieniu.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Śledź Eda Carsona na Twitterze @IBD_ECarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD ułatwia wyszukiwanie najlepszych akcji

Zdobądź kolejny wielki hit dzięki MarketSmith

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Listy akcji premium, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: Rywalizacja o koronę gigantów pojazdów elektrycznych, ale co najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *