Źródła – Jim Harbaugh przyjmuje posadę głównego trenera Chargers

LOS ANGELES – Jim Harbaugh odchodzi z mistrza kraju Michigan Wolverines, aby objąć posadę głównego trenera drużyny Los Angeles Chargers z drużyny NFL, poinformowały w środę źródła Adama Scheftera z ESPN.

Harbaugh był uważany za jednego z najbardziej pożądanych kandydatów do gry w Chargers w tym cyklu trenerskim, ponieważ wyróżniał się na każdym poziomie. Odkąd jego kariera głównego trenera rozpoczęła się na Uniwersytecie w San Diego w 2006 roku, Harbaugh odnosi sukcesy w Stanford w stanie Michigan oraz w lidze NFL, z przerwami w drużynie San Francisco 49ers. Harbaugh ma także powiązania z Chargers: przez dwa sezony (1999-2000) grał w drużynie jako rozgrywający.

Jako trener w college'u Harbaugh ma rekord 144-42, wygrał trzy mistrzostwa Big Ten i zdobył pierwszy tytuł mistrza kraju Michigan od 1997 roku.

Harbaugh spędził cztery sezony (2011-14) jako trener drużyny 49ers, gdzie w swoim pierwszym sezonie otrzymał tytuł Trenera Roku NFL. Harbaugh poprowadził 49ers do Super Bowl XLVII, gdzie przegrali z Baltimore Ravens, których trenerem był jego brat John.

Harbaugh opuścił 49ers po sezonie 2014 z rekordem 44-19-1 w sezonie zasadniczym.

W przyszłym sezonie Chargers zagrają z Ravens na stadionie Sophie, który będzie teraz oficjalnie rywalizacją pomiędzy Johnem i Jimem Harbaughami.

Kiedy Harbaugh przejął 49ers, odbudował drużynę, która wypadła z elity NFL i przez osiem sezonów z rzędu nie wchodziła do play-offów.

Stanie przed podobnym wyzwaniem z drużyną Chargers, która w zeszłym sezonie zakończyła sezon z bilansem 5-12, a od 2008 roku ma na koncie trzy zwycięstwa w play-offach. Kolejnym zadaniem dla Harbaugha jest zbudowanie składu Chargers na przyszły sezon, którego szacunkowa wartość zespołu wynosi 27,5 miliona dolarów. według systemu zarządzania składami ESPN.

Harbaugh i Chargers są ze sobą powiązani od początku sezonu poza sezonem. Jednak jednym z potencjalnych wyzwań dla ponownego spotkania Harbaugh-Chargers jest to, czy właściciel Dean Spanos będzie skłonny zapłacić Harbaughowi konkurencyjną pensję, która mogłaby odciągnąć go od Michigan i innych drużyn NFL.

Chociaż Chargers podpisywali z zawodnikami rekordowe kontrakty, organizacja zyskała reputację firmy niepłacącej trenerom. Spanos zaprzeczyli tym twierdzeniom, a prezes zespołu John Spanos powiedział w grudniu reporterom, że nie wie, „skąd wzięły się te historie” i że zespół nigdy nie miał ograniczeń w wydatkach.

Po porażce 63-21 z Las Vegas Raiders w 15. tygodniu, 1 grudnia 2013 r. 15 stycznia Chargers zwolnili trenera Brandona Staleya i dyrektora generalnego Toma Delesco.

Chargers przeprowadzili szeroko zakrojone poszukiwania po zwolnieniu Staleya, przeprowadzając wywiady z 15 kandydatami z najwyższej półki. Były koordynator obrony Bills Leslie Frazier, koordynator obrony 49ers Steve Wilks, koordynator ofensywy Bengals Brian Callahan, Raiders D.C. Patrick Graham, Raiders DC Patrick Graham, były koordynator Bengalston DC Patrick Graham z Bengalston zaczynał od tymczasowego głównego trenera Kiffa Smitha i koordynatorki ofensywy Kellen Moore, a następnie przeprowadził wywiad z byłym koordynatorem obrony Bills, Leslie Frazierem. Vrabel, były trener Stanforda David Shaw, koordynator ofensywy Lions Ben Johnson, koordynator obrony Lions Aaron Glenn, koordynator ofensywy Ravens Todd Mongan i koordynator obrony Ravens Mike McDonald.

Staley zakończył swoją karierę w Chargers w 48 meczach rekordem 0,500 oraz jednym występem w fazie play-off, który zakończył się historyczną porażką z Jacksonville Jaguars.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *