BLIK w kasynach online w Polsce

Ponad 760 mln transakcji w ciągu zaledwie roku. BLIK – polski standard płatności mobilnych – odmienił oblicze polskiej bankowości mobilnej. Nic dziwnego, że najlepsze legalne kasyna online coraz chętniej oferują składanie depozytów tą metodą.

Polska innowacja w płatnościach online

W dziedzinie bankowości i płatności Polacy kochają innowacje! Chętnie sięgają też po bankowość mobilną. Do tej pory zdecydowało się z niej skorzystać ponad 16 milionów osób znad Wisły.

Na polskim rynku jest kilka rozwiązań wartych uwagi, takich jak płatności pay-by-link (szybkie, automatyczne przelewy online) czy platformy wymiany pieniędzy online. Jednak bezsprzecznie największym powodzeniem cieszy się BLIK – polski standard płatności mobilnych, od niedawna obecny także w portalach hazardowych.

Czym jest BLIK?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, cofnijmy się o kilka lat wstecz. Pierwsze rozwiązania obejmujące portfele bezgotówkowe, umożliwiające użytkownikom dokonywanie płatności za pomocą smartfonów, wprowadziły początkowo Google i Apple. Polskie banki nie chciały jednak czekać na wejście dwóch gigantów technologicznych na rodzimy rynek z Google Pay i Apple Pay. Kilka z nich – Alior Bank, Bank Millennium, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska (wówczas BZ WBK), ING Bank Śląski, mBank – w 2013 roku uruchomiły wspólny projekt.

Inicjatorzy postanowili promować i wspierać rozwój nowego standardu płatności mobilnych. W ten sposób narodził się BLIK.  Z perspektywy użytkownika jest to prosta i wygodna opcja płatności mobilnej, która wykorzystuje sześciocyfrowe kody wyświetlane w aplikacji bankowej użytkownika. Na poziomie technicznym jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, łatwe do zaadaptowania do każdego systemu bankowego i dające szansę na podważenie dominacji Visy i MasterCard w sektorze płatności bezgotówkowych.

Gdy użytkownik smartfona płaci BLIK-iem, jego aplikacja bankowa generuje specjalny kod dostępu. Kod ten jest następnie używany w bankomacie lub sklepie internetowym kompatybilnym z BLIK, przed potwierdzeniem transakcji w aplikacji mobilnej. Korzysta z nich dziś każde liczące się kasyno internetowe z BLIK-iem.

Dzięki temu użytkownicy mogą:

 • robić zakupy w Internecie, korzystając z 6-cyfrowych kodów dostępu wygenerowanych przez ich aplikację,
 • wpłacać depozyty do kasyn na pieniądze online,
 • wypłacać gotówkę z bankomatu bez użycia karty bankowej (używając jedynie kodu)
 • przelewać środki, używając jedynie numeru telefonu odbiorcy,
 • aktywować czek BLIK (za pomocą takich czeków można szybko wysłać pieniądze do innych osób, bez konieczności posiadania przez nie konta osobistego czy dostępu do Internetu),
 • zapamiętanie sklepów (BLIK One Click), w których użytkownik już coś kupił, co umożliwia zakupy jednym kliknięciem bez konieczności wpisywania kodów BLIK,

BLIK w kasynach na pieniądze

Popularność BLIK w kasynach na pieniądze zawdzięcza… prostocie. Przy tworzeniu BLIKa nie tworzono nowej aplikacji. Zamiast tego, BLIK został zaimplementowany w już działających aplikacjach bankowości mobilnej. W ten sposób od razu uzyskano ogromną bazę danych klientów. Dziś w Polsce jest blisko 10 mln użytkowników mobilnych aplikacji bankowych. Osiągnięcie takiej bazy za pomocą nowej, osobnej aplikacji dla BLIK-a, zajęłoby lata. Sam BLIK jest też ogromną wartością dodaną aplikacji bankowych, w których został wdrożony, w prosty sposób zwiększając ich funkcjonalność.

Dziś aby złożyć depozyt w kasynie online wystarczy:

 1. Zalogować się do kasyna.
 2. Przejść do działu z płatnościami.
 3. Wybrać BLIK spośród dostępnych metod zasilenia salda.
 4. Wygenerować 6-cyfrowy, jednorazowy kod na stronie naszego banku lub w aplikacji bankowej na komórce/tablecie.
 5. Wpisać 6 cyfr w odpowiednim oknie na stronie kasjera w kasynie.
 6. Zatwierdzić płatność apką mobilną.

Czy BLIK jest bezpieczny?

Płatności w portalach hazardowych wymagają najwyższych zabezpieczeń. Na szczęście zarówno serwis płatności BLIK, jak i sama aplikacja są zabezpieczone przez niepowołanymi osobami.

 • osoba pobierająca aplikację bankową, w której jest BLIK, musi zostać odpowiednio zweryfikowana przez bank,
 • apka posiada dwuetapowy mechanizm blokady dostępu do aplikacji – taki jak PIN, skan odcisku palca czy hasło. Bez nich nie będzie możliwe wygenerowanie kodu.
 • kod jednorazowy generowany przez system BLIK jest wyświetlany w aplikacji bankowości mobilnej na telefonie klienta. Kod należy wpisać w terminalu w sklepie, na klawiaturze bankomatu lub na ekranie komputera. Nie można za jego pomocą dokonać transakcji bez autoryzacji na smartfonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *