Evan Mobley z Cavaliers może nie grać przez dłuższy czas z powodu skręcenia kostki: Źródła

Autorzy: Shams Sarania, Joe Varden i Jason Lloyd

Cleveland Cavaliers grozi kolejna przedłużona przerwa z powodu Evana Mobleya, tym razem skręcenia lewej kostki we wtorkowym nieprawdopodobnym zwycięstwie nad Boston Celtics, podało wiele źródeł ligowych. Atletyczny.

Oficjalny harmonogram wymaga, aby Mobley poczekał, aż znaczny obrzęk ustąpi, ale jedno ze źródeł twierdzi, że „to zajmie trochę czasu”, a inne „nie będzie przez jakiś czas”.

Mobley doznał kontuzji podczas zwycięskiego wsadu na 5:29 przed końcem trzeciej kwarty zwycięstwa Cavs nad Celtics 105:104, w którym pokonali 22-punktowy deficyt w czwartej kwarcie. Kolega z drużyny Mobleya, Sam Merrill, powiedział, że po tym, jak Mobley skręcił kostkę, Cavs wyciągnęli go z meczu i zabrano z powrotem do szatni. Mobley opuścił Rockets Mortgage Fieldhouse o kulach i nie wziął udziału w środowym meczu drużyny z Atlantą.

Mobley, obrońca All-NBA, który w tym sezonie notował średnio 15,6 punktu i 10,2 zbiórek, opuścił sześć tygodni od połowy grudnia do końca stycznia z powodu drobnej operacji kolana. Dean Wade, który zastąpił go we wtorkowym zwycięstwie, zdobył 20 ze swoich 23 punktów podczas wściekłego powrotu Cleveland w czwartej kwarcie.

Cavs grają w tym tygodniu bez starterów Donovana Mitchella (lewe kolano) i Maxa Straussa (prawe kolano), którzy wraz z Mobleyem stanowią trzy piąte ich regularnego składu.

Cleveland zajmie dziś drugie miejsce na wschodzie, tracąc pół meczu do Milwaukee.