Fiona przemierza kanadyjskie wybrzeże Atlantyku z silnymi wiatrami i deszczem

Fiona, teraz posttropikalna burza, miała maksymalny ciągły wiatr o prędkości 85 mil na godzinę – siła Huragan kategorii 1 W sobotę o 8 rano czasu wschodniego, po przejściu przez Nową Szkocję, po przejściu przez Zatokę Świętego Wawrzyńca, podało Narodowe Centrum Huragan w USA.
W sobotni poranek burza wyłączyła prąd na większości Nowej Szkocji i na Wyspie Księcia Edwarda, przynosząc wiatr i deszcz daleko od centrum burzy. Według agencji nadzoru użyteczności publicznej w Atlantic Canada zgłoszono ponad 540 000 awarii, w tym 86 000 klientów na Wyspie Księcia Edwarda. Poweroutage.pl.
„Gdy burza nadal przemieszcza się w całej prowincji, słyszymy doniesienia o powalonych drzewach i powalonych liniach energetycznych” – powiedziało Biuro Zarządzania Kryzysowego w Nowej Szkocji. Tweeted.

Mieszkańcy Nowego Brunszwiku, południowego Quebecu oraz Nowej Fundlandii i Labradoru musieli zmierzyć się z dodatkowymi trudnymi warunkami pogodowymi, a Fiona kontynuowała wędrówkę na północ po wylądowaniu między Canso i Guysborough we wschodniej Nowej Szkocji.

Urzędnicy na kanadyjskim wybrzeżu Atlantyku wezwali tych, którzy znajdują się na drodze Fiony, aby byli w stanie najwyższej gotowości i przygotowali się na burzę, która zabiła już co najmniej pięć osób i pozbawiła prądu miliony. Uderz w wiele karaibskich lub atlantyckich wysp W tym tygodniu.

„Nadal dzwoniliśmy (od późnego piątku) do mieszkańców, starając się przestać… jeśli nie poruszasz się już właściwie, musisz być gotowy do wyjścia w każdej chwili” – Brian Button, burmistrz z Channel-Port aux Basques, Nowa Fundlandia, powiedział CNN w sobotę.

Fiona jest na dobrej drodze, aby stać się „ekstremalnym wydarzeniem pogodowym” we wschodniej Kanadzie, grożąc około dwumiesięcznym deszczem, poinformowali w piątek kanadyjscy prognostycy.

„To może być przełomowe wydarzenie dla Kanady pod względem intensywności cyklonu tropikalnego” i może nawet stać się wersją kanadyjską. Superburza Sandy, powiedział Chris Fogarty, kierownik Canadian Hurricane Center. W 2012 roku Sandy dotknął 24 stany i wschodnie wybrzeże, powodując straty w wysokości 78,7 miliarda dolarów.

Według Canadian Hurricane Centre, Hart Island odnotowała nieoficjalne ciśnienie barometryczne 931,6 mb, dzięki czemu Fiona jest najniższą ciśnieniową burzą, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w Kanadzie. Na Beaver Island we wschodniej Nowej Szkocji zarejestrowano obserwacje podmuchów wiatru o prędkości 100 mph (161 km/h).

Po przekroczeniu Zatoki Świętego Wawrzyńca Fiona powinna dotrzeć do dolnego północnego brzegu Quebecu i Nowej Funlandii i Labradoru późną sobotą. Kanadyjskie Centrum Huragan powiedział. W niektórych częściach Kanady nadmorskiej odnotowano huraganowe wiatry o prędkości od 70 do 95 mil na godzinę (110 do 150 km/h).
Fiona jest jedna Wpisz 4 Burza przeniosła się nad Atlantykiem wczesnym rankiem w środę, po minięciu Turks i Caicos i słabła, zbliżając się do Kanady, aż do późnego piątkowego popołudnia. Stało się posttropikalny Przed wyjściem na ląd w tym samym czasie niskie ciśnienie i zimne powietrze przesuną się na północ — Piaszczysty Tak, według Boba Robichauda z Canadian Hurricane Centre.

„Oczekuje się, że Sandy będzie większa niż Fiona. Ale proces jest w zasadzie taki sam – istnieją dwa aspekty, które wzajemnie się uzupełniają, tworząc silną burzę, którą zobaczymy z dnia na dzień”. Powiedział w piątek.

Wiatry o sile huraganu rozciągnęły się do 175 mil od centrum Fiony, podczas gdy burza tropikalna osiągnęła 405 mil od 8 rano ET, Według Amerykańskie Narodowe Centrum Huragan.
Worki z piaskiem zostały umieszczone wokół drzwi budynku Nova Scotia Power w Halifax przed przybyciem Fiony.

Urzędnicy twierdzą, że fala sztormowa będzie znacząca

W dniach poprzedzających przybycie Fiony władze zintensyfikowały usługi, aby pomóc potrzebującym i wezwały mieszkańców do zachowania czujności.

John Loh, minister odpowiedzialny za Biuro Zarządzania Kryzysowego w Nowej Szkocji, powiedział w czwartek, że „może to być bardzo niebezpieczne. Oczekuje się, że skutki będą odczuwalne w całej prowincji”.

Mieszkańcy powinni przygotować się na szkodliwe wiatry, przypływy, sztorm przybrzeżny i ulewne deszcze, które mogą prowadzić do przedłużających się przerw w dostawie prądu, powiedział Loehr. Urzędnicy służb ratunkowych zachęcali ludzi do ochrony przedmiotów znajdujących się na zewnątrz, wycinania drzew, ładowania telefonów komórkowych i tworzenia 72-godzinnego zestawu ratunkowego.

Noclegi dla mieszkańców są zainstalowane według urzędników w całej Nowej Szkocji, w tym wielu w hrabstwie Halifax.

Według Fogarty’ego w okolicy nie było burzy od około 50 lat.

„Proszę, potraktuj to poważnie, ponieważ na naszych mapach pogodowych widzimy dane pogodowe, które są tutaj rzadkością” – powiedział Fogarty.

Georgina Scott bada zniszczenia na swojej ulicy w Halifax w sobotę 24 września 2022 roku.

Urzędnicy Wyspy Księcia Edwarda wzywają mieszkańców, aby przygotowali się na najgorsze, gdy nadchodzi burza.

Tanya Mullally, która pełni funkcję dyrektora ds. zarządzania kryzysowego w prowincji, powiedziała, że ​​jednym z najbardziej palących problemów Fiony jest historyczna fala sztormowa, którą ma wywołać.

„Przypływ sztormowy z pewnością będzie znaczący… Powodzi, której nigdy nie widzieliśmy lub której nie możemy zmierzyć” – powiedział Mullally w czwartek. Podczas aktualizacji.

Modelowanie Canadian Hurricane Center „może wynosić od 1,8 do 2,4 metra (6-8 stóp), w zależności od obszaru”, powiedział Robichaud.

Mulllally powiedział, że północna strona wyspy jest najbardziej odczuwalna ze względu na kierunek wiatru, który może spowodować zniszczenie mienia i powodzie na wybrzeżach.

Według Biura Zarządzania Kryzysowego Nowej Szkocji wszystkie prowincjonalne kempingi, plaże i parki dzienne oraz park przyrody Shubenacadie są zamknięte w piątek.

Alison Sinzar z CNN, Derek Van Dam, Haley Brink, Aya Elamrouzi, Theresa Waldrop, Christina Maxouris i Hannah Sarison przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *