Impeachment Trumpa powoduje, że republikanie z Georgii obawiają się powtórki z 2020 roku

Republikanie z Georgii twierdzą, że znają zwycięskie przesłanie na rok 2024: pod rządami prezydenta Bidena wyborcy zmagają się z inflacją, rosnącymi cenami gazu i nieudokumentowanymi imigrantami przepływającymi przez południową granicę.

Ale republikański faworyt Donald J. Obawiają się, że Trump nie może pozostać w wiadomościach.

Pan. Podczas gdy szał wokół wyborów Trumpa w 2020 r., podsycany teraz dwoma postępowaniami karnymi za ich kradzież, Mr. Grozi to ponownym otwarciem ran zadanych państwowej Partii Republikańskiej w ciągu dwóch i pół roku, które skłoniły Bidena do zmiany polityki. Tam sukces. Pan. Jeśli Trump zostanie nominowany, jest mało prawdopodobne, że wyładuje swoją złość na urzędnikach, którzy odrzucili go, aby poświadczyć wyniki wyborów w 2020 r., w tym na popularnym gubernatorze stanu.

„Nie sądzę, żeby nas zjednoczył” – powiedział Jack Kingston, były republikanin z Izby Reprezentantów z Georgii i sojusznik Trumpa. „To nie leży w jego naturze, by siedzieć i mówić miłe rzeczy, nawet o jednym z odnoszących największe sukcesy gubernatorów w kraju, Brianie Kempie”.

Jak wielu republikanów, p. Oszustwo wyborcze w Kingston Georgia Mr. Uważa się, że fałszywe twierdzenia Trumpa kosztowały GOP dwa miejsca w Senacie w wyborach w styczniu 2021 r. Demokraci zebrali się w sondażach, aby zapewnić zwycięstwo Johnowi Ossoffowi i Raphaelowi Warnockowi. Republikańscy wyborcy posłuchali ostrzeżeń byłego prezydenta, że ​​stanowy system wyborczy został „sfałszowany” i zostali w domu.

Gdy wybory prezydenckie nabierają tempa, Mr. Fałszywe twierdzenia Trumpa zostaną teraz postawione przed sądem w stanie – oraz w Fulton, najbardziej zaludnionym stanie. 41 akt oskarżenia przeciwko p. Najobszerniejsza z czterech spraw karnych, przed którymi stoi Trump, rozciąga się od Gabinetu Owalnego, przez biuro Sekretarza Stanu Georgii, po biuro wyborcze w maleńkim hrabstwie Coffee, gdzie współpracownicy Trumpa z powodzeniem kopiowali wrażliwe oprogramowanie.

Republikanie w Georgii „zawsze mają podziały” – powiedział Rusty Ball, republikański burmistrz Sandy Springs, położonego na północ od szybko rozwijającej się stolicy hrabstwa Fulton, Atlanty. Wyborcy w Georgii Północnej i innych obszarach wiejskich są zdecydowanie konserwatywni. Wyborcy na zaludnionych przedmieściach Atlanty są kiedyś wiarygodnymi republikanami, ale są bardziej umiarkowani. Jeszcze inną rasą są republikanie z prowincji Savannah.

Ale w 2022 r. Najtrudniejszy obecnie rozdźwięk to pro-Trumpowe przywództwo Gruzińskiej Partii Republikańskiej w porównaniu z wyborcami, którzy zdecydowanie odrzucili głównych kandydatów Trumpa. Aby pokonać wybory w 2020 r., Mr. Sekretarz stanu Brad Raffensberger odmówił przyłączenia się do wysiłków Trumpa. W drugiej turze wyborów niewielka, ale znacząca część republikanów z Georgii poparła Mr. albo głosowali na Warnocka, albo w ogóle zostali w domu, więc Mr. Pomógł Demokracie wygrać pełną sześcioletnią kadencję przeciwko starannie wybranemu przez Trumpa kandydatowi do Senatu USA, emerytowanej gwieździe futbolu Herschelowi Walkerowi.

Starsi republikanie w stanie mają nadzieję, że ewentualny kandydat na prezydenta zdobędzie poparcie zagorzałych republikanów. Pan. Kempa i p. Bardziej martwią się o republikańskich wyborców, którzy poparli zarówno Warnocka, jak i tych, którzy odrzucają zagorzałą pro-Trumpową postawę kierownictwa partii.

„Rozdźwięk między republikańskim przywództwem a szeregowymi wyborcami stwarza problemy organizacyjne” – powiedział. Paul powiedział: „Jak sprawić, by wyborcy odeszli, kiedy się z tobą nie zgadzają?”

Wstępna odpowiedź gruzińskiej Partii Republikańskiej na poniedziałkowy akt oskarżenia Czwarty Trump będzie odzwierciedlał reakcję narodowej Partii Republikańskiej: gromadzenie się wokół kandydata. Ale z biegiem czasu p. Paweł przewidział.

We wtorkowym Truth Social pan Trump odniósł się do sfałszowanych twierdzeń wyborczych. Kemp odmówił, powiedzieć Wybory w Gruzji są „bezpieczne, dostępne i uczciwe”.

„Stawką jest przyszłość naszego kraju w 2024 roku i na tym musimy się skupić” – napisał na X, znanym wcześniej jako Twitter.

Pan. Raffensperger również się wtrącił: „Podstawowymi zasadami silnej demokracji są odpowiedzialność i poszanowanie konstytucji” – powiedział w oświadczeniu. „Albo go masz, albo nie”.

Pan. Kemp obiecał. Ale zdystansował się od skrajnie prawicowych frakcji partii. Na konferencji partii państwowej, która odbyła się w czerwcu, on i p. Nieobecny był również Raffensberger, który był niegdyś konserwatywnym sojusznikiem. Ale w oczach niektórych konserwatystów państwowych wojny kulturowe i polityka pozbawiania praw wyborczych są teraz widoczne.

Georgia, ze swoimi 16 głosami w Kolegium Elektorów i sympatyczną partią republikańską na przedmieściach Nigdy nie byłem bardzo przyjazny Pan. Do obłudnej polityki Trumpa. w 2016 r. 50,8 procent Trumpa było wyższe niż 53,3 procent Mitta Romneya w 2012 roku, a George W. To mniej niż 58 procent Busha. Trend ten utrzymywał się w 2020 roku. Trump spadł poniżej 50 procent, przegrywając z Bidenem 11 779 głosami.

Geoff Duncan, republikański były wicegubernator Gruzji i zagorzały krytyk Trumpa; Tak wynikało z poniedziałkowych zeznań ławy przysięgłych I „My, Republikanie, weźmiemy nasze lekarstwo i zdamy sobie sprawę, że wybory nie zostały sfałszowane”, albo znowu przegramy.

„Donald Trump jest najgorszym kandydatem w historii partii, gorszym niż Herschel Walker, a teraz musimy to podkreślić” – powiedział. „Chcemy wygrać wybory w 2024 roku. Musi to być kto inny, jak nie Donald Trump”.

Ten zarzut kontrastował z decyzją kongresmenki Marjorie Taylor Green, skrajnie prawicowej republikaniny i sojuszniczki Trumpa, która reprezentuje północno-zachodnią Gruzję. „Śledztwo” prezydenta Trumpa (polowanie na czarownice) w sprawie skorumpowanej prokurator okręgu Fulton, Fanny Willis, ciągnie się od ponad dwóch i pół roku, w samą porę, by wtrącić się w wybory prezydenckie w 2024 roku” – napisał w X. „To nie przypadek… to ingerencja w wybory.

Przeciwko gruzińskim Republikanom Mr. Pan Trump powiedział, że jego trwająca krucjata pomoże Demokratom utrzymać rząd w 2024 roku. Raport współpracowników Bidena.

„Donald Trump jest jedynym kandydatem, wokół którego Demokraci mogą się zebrać i głosować przeciw” – powiedział Fred Hicks, strateg polityczny Demokratów z Atlanty. „To moment prawdziwego kryzysu dla Republikanów, którym zależy na wyborach”.

Przewodniczący Gruzińskiej Partii Republikańskiej, Joshua McCune, powiedział, że ma nadzieję, że akt oskarżenia zbierze republikańskich wyborców w stanie wokół tego, co uważa za umotywowane politycznie, wymierzone nie tylko w byłego prezydenta, ale także w kilka osobistości stanowych, w tym siedzącego senatora stanowego. Były prezydent Państwa-Strony. Powiedział jednak, że ten sam rozwój wydarzeń może mieć mrożący wpływ na wysiłki mające na celu rekrutację i organizowanie działaczy państwowych.

„Myślę, że celem tego typu akcji jest zachęcenie ludzi do zaangażowania się” – powiedział p. — powiedział McCune. „To jak wysłanie wiadomości:„ Uważaj, jak aktywny jesteś w partii, bo możesz zostać oskarżony o przestępstwo ”.

Pan. Trump, jeśli jest kandydatem Republikanów, prawdopodobnie utrzyma swoje konserwatywne poparcie przez długi czas w przyszłym roku. Ale aby jakikolwiek kandydat Partii Republikańskiej wygrał w 2024 r., będzie musiał zaapelować do umiarkowanych i wahających się wyborców Gruzji – coś, co Mr. Nienawiść do pana Trumpa pomógł Bidenowi wygrać, a Mr. W 2022 roku ta sama mała grupa, która wybrała Kempa i Mr. Warnocka.

Cole Muzio, przewodniczący Frontline Policy Council, konserwatywnej grupy z siedzibą w Georgii, powiedział, że jeśli zdobędzie nominację Republikanów, Mr. „To nie może być rok 2020”, dodał, aby poprowadzić rząd GOP do następnych wyborów prezydenckich.

„Dobry Boże, nie możemy ponownie pozwać w 2020 roku, ponieważ jeśli to zrobimy, przegramy najważniejsze wybory w moim życiu” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *