Kaitlyn Clark trafia za trzy punkty i zapewnia drużynie Fever pierwsze zwycięstwo w WNBA

WNBA

LOS ANGELES — Caitlin Clark zdobyła 11 punktów i 10 zbiórek po swoim pierwszym double-double w WNBA, a Indiana Fever przerwała otwierający sezon poślizg w pięciu meczach, wygrywając 78-73 z Los Angeles w piątkowy wieczór przed rekordową publicznością Sparks z 19 103. Zawiera wiele gwiazd Hollywood.

„Pierwszy jest naprawdę dobry” – powiedział Clark, który miał także osiem asyst.

Kelsey Mitchell prowadził Indianę (1-5) z 18 punktami, a Aaliyah Boston i Demi Fogbenle miały po 17 punktów.

Caitlin Clark strzeliła za trzy punkty w drugiej połowie zwycięstwa drużyny Fever nad Sparks 78-73. AP

Zbiórki Clarka są najwyższe w karierze.

Nie trafił w swoje pierwsze siedem prób za trzy punkty, ale w końcu trafił jedną ze swoich charakterystycznych głębokich trójek na 2:27 przed końcem meczu, co wywołało eksplozję wiwatów i oklasków.

Zawrotny aktor Clark przybija piątkę i pochodzący z Iowa Ashton Kutcher siedzący na sali sądowej.

„To był inny hokeista, ktoś, kto bardzo mnie wspierał podczas mojej kariery w college’u” – powiedział. „Motywował mnie przez cały mecz”.

W grze przedstawiona była młodość i przyszłość WNBA, a Clarke z numerem 1 w drafcie grał z numerem 2 Cameronem Brinkiem i czwartym wyborem z Rickią Jackson z Sparks.

„Wywierają ogromny wpływ na naszą ligę” – powiedziała przed meczem trenerka Fever, Christy Sides.

Caitlin Clark świętuje zdobycie trzech punktów w drugiej połowie zwycięstwa drużyny Fever. AP

Brink miał 15 punktów i dziewięć zbiórek, a Jackson dodał 16 punktów z ławki rezerwowych dla Sparks (1-3).

Dearica Hamby miała 18 punktów i 12 zbiórek.

Jason Sudeikis, Rosie O’Donnell, Kathy Griffin, DeMar DeRozan z Chicago Bulls, Klay Thompson z Golden State Warriors, gwiazda USC Juju Watkins oraz koleżanka z drużyny Raya Marshall i trenerka Lindsay Gottlieb znaleźli się wśród pierwszych sprzedawców Sparks. Gra w tym sezonie na Crypto.com Arena.

„Tłum był absolutnie niesamowity, szczególnie pod koniec” – powiedział Clark. „Byli w to zaangażowani, zainwestowali”.

Caitlin Clark świętuje po trafieniu za trzy punkty. Dobre zdjęcia

Po stracie 11 punktów na początku meczu Boston, Fogbenle i Mitchell zdominowali czwartą kwartę, a Mitchell trafiał kolejne trzy punkty.

Brink trafił za trzy punkty, a Lexie Brown podwyższyła Sparks na 73-71. Jednak Clark odpowiedział swoim drugim celnym rzutem za trzy punkty na około 40 sekund przed końcem, a tłum ponownie wrzasnął, gdy Indiana wyszła na prowadzenie 76-71.

„Byłem tak odpowiedzialny, jak oni musieli wchodzić na boisko” – powiedział Clark, który trafiał 2 z 9 w próbach za trzy punkty i 4 z 14 z gry. „Wiele brakowało mi przez cały mecz”.

Gorączka wynosiła tylko 7 z 25 z dużej odległości; Sparks również mieli problemy, zdobywając 5 z 24 punktów.

Caitlin Clark ściska piłkarzkę Kristen Press po zwycięstwie drużyny Fever nad Sparks 78:73. AP

The Sparks swoje pierwsze dwa mecze u siebie rozegrali w Long Beach, ale mecz został przeniesiony do centrum Los Angeles z Clarkiem i Feverem.

Przegrywając 45-34, Fever rozpoczęli trzecią kwartę serią 16-3 i objęli prowadzenie 50-48. Fogbenle i Boston łącznie zdobyły wszystkie punkty Indiany, a Fogbenle zdobył trzy punkty.

Clark nie strzelił gola, ale wykonał duży przechwyt na środku kortu i strzelił gola po tym, jak Boston nie trafił.

„Szefowała naszym atakiem. Uczy się swojego systemu, uczy swoich zawodników” – Sides powiedział o Clarku. „Oddała kilka ważnych uderzeń i zrobiła wszystko, co powinna”.

Zespoły spotkają się ponownie we wtorek w Indianapolis.