Raport i najważniejsze informacje z kwalifikacji do Grand Prix Monako 2024: Charles Leclerc pokonuje Oscara Piastre i Carlosa Sainza na własnym poletku podczas thrillera o Grand Prix Monako

Stało się

Q1: Russell szybko odpada, ponieważ Perez i Alonso są w szoku

Po trzech pracowitych sesjach treningowych bohater gospodarzy Leclerc ogłosił się faworytem pole position, a bezchmurne niebo i ciepła temperatura powitały boisko przed najważniejszą sesją kwalifikacyjną w sezonie.

Ponieważ w dniu wyścigu warunki na torze wokół ciasnych i krętych ulic Monte Carlo są kluczowe, wszyscy kierowcy porzucają Ferrari i natychmiast wycofują się, aby uzyskać wstępne czasy okrążeń i spróbować zapewnić bezpieczne przejście z Q1 do Q2 – ruch jest szczególnie duży. Na początkowym etapie.

Ponieważ każdy kierowca miał co najmniej jednego zawodnika na swoim koncie, Hulkenberg zajął pierwsze miejsce w czasie 1 min 12,416 s od zespołu Haas Magnussen, a za nim uplasował się duet McLarena Norris i Piastre, RB Tsunody, Red Bull Verstappena, Aston Martin Strolla i Leclerc wyznaczający tempo w praktyce.

Czasy szybko spadły, gdy kierowcy nabrali pewności siebie, a warunki na torze poprawiły się, jednak podczas drugiego gorączkowego przejazdu Piastre uzyskał 1 milion 11,881 s, gdy sędziowie sygnalizowali potencjalne kolizje pomiędzy Sainzem i Albanem oraz Ricciardo i Bottasem.

„To najgorsza sytuacja… jesteśmy ze wszystkimi” – ubolewał Leclerc, który jako jeden z ostatnich opuścił aleję serwisową i zajął 12. miejsce, podczas gdy Piastre nadal prowadził przed Hamiltonem, Russellem i Sainzem. Verstappen, Gasley, Alonso, Ocon, Stroll i Hulkenberg, który wcześnie wyznaczał tempo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *