Kontrakty terminowe na USA spadają po ocenie rzeczywistości Meta, miękki wydruk PKB

Jak wynika z czwartkowej prognozy zysków spółki Meta (META), indeks giełdowy wycofuje się z amerykańskich akcji, gdyż inwestorzy skupili się na kolejnych zyskach megakapitalistów z wysokich stawek. Tymczasem znacznie niższy od oczekiwań odczyt produktu krajowego brutto USA w pierwszym kwartale zrodził pytania o kondycję amerykańskiej gospodarki w obliczu utrzymujących się wysokich stóp procentowych.

Kontrakty terminowe Nasdaq 100 (^NDX) spadły o 1,6%. Kontrakty terminowe na S&P 500 (^GSPC) straciły 1,2%, podczas gdy kontrakty na Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadły o 1,1%.

Akcje Meta spadły o ponad 15% wraz ze wzrostem cen właściciela Facebooka i Instagrama, który planuje wydać do 10 miliardów dolarów na inwestycje w infrastrukturę AI. Wzrosły obawy o to, ile czasu zajmie, zanim wydatki te przełożą się na zyski, co jeszcze bardziej doprowadzi do spadku cen akcji spółek z branży technologicznej.

Ta pomyłka zniweczyła nadzieje, że wyniki „Siedmiu Wspaniałych” mogą odbić się na giełdach, których wzrosty ostatnio straciły dynamikę. To sprawdzian rzeczywistości dla Microsoft (MSFT) i Alphabet (GOOGL, GOOG), a kiedy zgłaszają się po czwartkowym dzwonku, są obciążeni wysokim wzrostem zarobków i oczekiwaniami dotyczącymi sztucznej inteligencji.

Tymczasem w pierwszym kwartale wzrost PKB w USA w ujęciu rocznym wyniósł 1,6%, poniżej oczekiwań na poziomie 2,5%. Odczyt następuje w kontekście debaty na temat ścieżki kampanii Rezerwy Federalnej dotyczącej stóp procentowych.

Rentowność obligacji skarbowych wzrosła po zaciśnięciu PKB, przy czym rentowność obligacji 10-letnich (^TNX) wzrosła do 4,72%, najwyższego poziomu w tym roku.

Jeśli chodzi o kwestie makroekonomiczne, uwaga skupi się na marcowym odczytie preferowanego przez bank centralny wskaźnika inflacji, Indeksie Wydatków Konsumpcyjnych Osobistych, który zostanie opublikowany w piątek.

na żywo4 aktualizacje

 • JP Morgan zwraca uwagę na ważną kwestię w Meta

  Meta (META) zyskuje przed otwarciem rynku po wynikach z wczorajszej nocy.

  Nie bez powodu.

  Po roku 2023 na promowaniu dyscypliny w wydatkach dyrektor generalny i założyciel Mark Zuckerberg wraz z zespołem wracają do swobodnego wydawania pieniędzy. Istotny wzrost prognoz nakładów inwestycyjnych na 2025 r. w celu wsparcia inicjatyw w zakresie sztucznej inteligencji oraz sygnały o bardziej agresywnych wydatkach w 2025 r. ponownie wzbudziły zaufanie inwestorów.

  Analityk JP Morgan, Doug Anmuth, w dzisiejszej porannej notatce poczynił ważną uwagę:

  „Cieszymy się, że sukces Meta z Llama 3 i Meta AI zwiększył pewność kierownictwa w zakresie przewodzenia w dziedzinie sztucznej inteligencji i wiemy, że opracowanie nowych produktów wymaga czasu, ale porównanie okresów pomiarowych Reels, Stories i Feed na urządzeniach mobilnych Niepokojąc wielu inwestorów, widzimy długoterminowe korzyści.”

 • Ten jeden wykres mówi wszystko w Chipotle

  Chipotle (CMG) to bestia.

  Nie da się tego inaczej ująć.

  Firma podnosi ceny w Kalifornii o 6–7% w odpowiedzi na nowe prawo dotyczące stawki godzinowej wynoszącej 20 dolarów, a konsumenci nie powstrzymują się. Firma wypuszcza na rynek słodko-pikantnego kurczaka, a konsumenci domagają się go. W niektórych lokalizacjach w godzinach szczytu firma wypompowuje 80 misek burrito na godzinę.

  Poniższy wykres sporządzony przez Bernsteina dobrze oddaje historię ciągłego wzrostu Chipotle (więcej na ten temat w moim wywiadzie z dyrektorem generalnym Chipotle, Brianem Niccolem).

  W sumie, po wczorajszych wynikach, dzisiejsze notowania zasługują na wyższe notowania.

  Aby dowiedzieć się więcej o Chipotle, dołącz do mojego dzisiejszego czatu z dyrektorem finansowym Chipotle, Jackiem Hartungiem, w Yahoo Finance Live o 9:45 ET.

  Jest Chipotle... i są wszyscy inni.Jest Chipotle... i są wszyscy inni.

  Jest Chipotle… i są wszyscy inni. (Bernsteina)

 • Spójrz na ciężarówki i szyny

  To był trudny sezon wyników dla firm z branży transportu ciężarowego i kolejowego.

  Wskazówki są okropne. Komentarz dotyczący rozmów o zarobkach był okropny.

  Pytaniem dla inwestorów jest teraz, czy komentarz nie zapowiada spowolnienia gospodarczego w nadchodzących miesiącach – przedsiębiorstwa transportowe i kolejowe są często postrzegane jako siły napędowe gospodarki.

  Dobre podsumowanie tego, co się dzieje, przygotowane przez zespół Jones Trading:

  „Grupa branży drogowej i kolejowej S&P 1500 spadła wczoraj aż o 4%, by zadowolić się spadkiem o 3%. Nie jest tajemnicą, że transport ciężarowy w USA jest obecnie w nadmiarze. JB Hunt (JBHT) ogłosił w zeszłym tygodniu zyski i powiedział: „Nadal stawiamy czoła presji inflacyjnej, nawet jeśli stoimy w obliczu presji inflacyjnej”. Spadek gwałtownie spadł po tym, jak stwierdzono, że przedsiębiorstwo Old Dominion Freight Lines (ODFL) odczuwało recesję przez ostatnie dwa lata i że niektórzy konkurenci przyjmowali przesyłki „na poziomie lub niższym”. koszty eksploatacji samochodów ciężarowych.” ), podsumowując, w zeszłym tygodniu ogłoszono ją negatywnie, a dziś obniżono prognozy na kolejne dwa kwartały. W większości przypadków wydawało się, że spółkom nie udało się zrealizować prognoz zysków i zysków. Norfolk Southern (NSC) zauważyła: „Ponieważ napięcia geopolityczne mają charakter bardziej międzynarodowy, spodziewamy się ciągłego mieszanego wpływu pustych przesyłek, ale słaby rynek samochodów ciężarowych będzie w dalszym ciągu powodować utrzymujące się niskie stawki dla samochodów ciężarowych, co obniży krajowe ceny pośrednie innych niż premium”. Dyrektor kolei krajowych (CNI) zauważył: „…wszyscy są świadomi dzisiejszych problemów z wydajnością ciężarówek, myślę, że zrozumieją, że jest dużo wolnych mocy produkcyjnych. Ogólnie w Ameryce Północnej spodziewamy się większych spadków i powiedziałbym, że więcej sklepów zbankrutuje, a część tej pojemności wyjdzie z rynku. „Oczekujemy bankructw, ups. To jedyny obszar presji cenowej” – dyrektor odnotowany.

 • IBM Shares Tank — Dlaczego, oto co mówi dyrektor finansowy Yahoo Finance

  Duży czerwony.

  Akcje IBM (IBM) — znanego również jako Big Blue — spadają przed otwarciem sesji po wczorajszych wynikach. The Street w dużej mierze podoba się transakcja HashiCorp o wartości 6,4 miliarda dolarów. Jednak dochodowa działalność konsultingowa IBM w pierwszym kwartale skupiała się na sprzedaży jednostkowej.

  Oto, co dyrektor finansowy IBM, Jim Kavanagh, powiedział mi o umowie z HashiCorp i elastyczności doradztwa.

  Kavanagh w HashiCorp:

  • „Ta umowa doskonale pasuje strategicznie dla IBM, nowej firmy zajmującej się chmurą hybrydową i sztuczną inteligencją”.

  • „Myślę, że będzie to duża zmiana transformacyjna dla IBM, uzupełniająca się i napędzająca Red Hat i IBM na wyższy poziom skali jako platformy chmury hybrydowej”.

  Kavanagh w branży konsultingowej:

  • „Nadal obserwujemy duży popyt na rynku w związku z dużymi transakcjami transformacyjnymi i transformacją cyfrową. W pierwszym kwartale odnotowaliśmy najwięcej kontraktów konsultingowych od lat. Zatem profil popytu jest już widoczny. Nasze rezerwacje na usługi konsultingowe w zakresie sztucznej inteligencji w pierwszym kwartale podwoją się do 2023 r. Zatem popyt na rynku jest dobry. Jednak biorąc pod uwagę niepewne otoczenie makroekonomiczne, obserwujemy zaostrzenie wydatków uznaniowych, podobnie jak w przypadku Accenture i wszystkich innych firm konsultingowych, co będzie miało wpływ na krótkoterminowe osiąganie przychodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *