March Madness: Kolejne rozstawienie nr 1 spadło, gdy Kansas było zdenerwowane rozstawieniem nr 8 w Arkansas.

(CNN) Po historycznym zamieszaniu w piątek wieczorem NIE. 1 Purdue był zdenerwowany rozstawionym z numerem 16 Fairleigh DickinsonThe Szaleństwo Ciąg dalszy pierwszego dnia Druga runda.

Po ósmym miejscu w Arkansas oszołomionym najwyżej rozstawionym i broniącym tytułu mistrza kraju Kansas 72-71 w Des Moines w stanie Iowa, w sobotę zobaczyłem kolejny nr. 1 miejsce wysłane.

Według ESPN, to już trzeci raz, odkąd NCAA rozszerzyła pole turniejowe w 1985 roku, kiedy wiele rozstawionych z numerem 1 nie udało się dotrzeć do Sweet 16.

Przegrywając 35-27 po pierwszej połowie, Razorbacks odrobili straty i objęli prowadzenie po layupie Kamaniego Johnsona na mniej niż minutę przed końcem. Kansas zremisowało 12 sekund później dzięki dwóm rzutom wolnym Jalena Wilsona, które dały początek finałowi na trybunach.

Ale pięć rzutów wolnych Ricky’ego z Rady IV umieściło grę poza zasięgiem Kansas, a Arkansas awansowało do trzeciego z rzędu występu szkoły w Sweet 16.

Davonte Davis zdobył 25 punktów dla Razorbacks, prowadząc w drugiej połowie, podczas gdy Rada dodała 21 punktów więcej.Razorbacks utrzymali się, by pokonać Jayhawks.

„To niesamowite widzieć, jak wszyscy fani wychodzą” – powiedział później Davis. „Moja mama nawet nie zamierzała przyjść, powiedziałem jej, powiedziałem, zejdź na dół. Pojechała. Minęło siedem godzin. Zeszła na dół i cieszę się, że mogła tego doświadczyć”.

Podczas chaotycznych uroczystości po fuszerce trener Arkansas, Eric Musselman, zdjął koszulkę i dopingował fanów Razorback obecnych na Wells Fargo Arena.

„To niesamowita wygrana dla naszego programu” – powiedział Musselman w audycji CBS. „Ciągle powtarzam ludziom, że stajemy się lepsi. Niewiele drużyn będzie lepszych w tym roku. Nigdy nie byłem bardziej dumny z zespołu takiego jak dzisiaj”.

Jayhawks byli bez swojego głównego trenera Billa Selfa, który opuścił oba mecze swojego zespołu w March Madness z powodu tego, co szkoła nazywa „niedawnym problemem zdrowotnym”.

Razorbacks zagrają ze zwycięzcą Connecticut i St. Mary’s 23 marca w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *