Na uniwersytetach w całych Stanach Zjednoczonych odbywają się uroczystości wręczenia dyplomów w związku z protestami studentów: aktualizacje na żywo

17:36 ET, 4 maja 2024 r

Policja uprzątnęła protestujących i usunęła namioty z Uniwersytetu Wirginii

Od Evy Rothenberg, Nica F. Andersona, Samanthy Beech i Matta Meyera z CNNPolicja widziana jest podczas propalestyńskiego protestu na Uniwersytecie Wirginii w Charlottesville, 4 maja.

WVIR

Policja usunęła propalestyńskich protestujących i usunęła namioty w pobliżu centrum kampusu Uniwersytetu Wirginii.

Funkcjonariusze zamieszek podeszli do grupy protestujących w sobotnie popołudnie, chwycili parasole, rzucili je na bok i popchnęli przed rząd namiotów i zadaszenia, pokazało nagranie wideo WVIR, filii CNN. Widziano, jak władze demontowały konstrukcje i zatrzymywały niektórych protestujących.

O godzinie 16:00 czasu wschodniego uniwersytet podał na swojej stronie internetowej, że sytuacja jest „stabilna” i że „policja jest na miejscu”.

Departament Bezpieczeństwa UVA uznał wcześniej protest w X za „niezgodne z prawem zgromadzenie” i nalegał, aby studenci unikali okolic Rotundy i kaplicy w centrum kampusu.

CNN zwróciło się do uniwersytetu i lokalnych organów ścigania z prośbą o dalszy komentarz.Policja kieruje się w stronę osób protestujących w obozie propalestyńskim na Uniwersytecie Wirginii w Charlottesville 4 maja.

WVIR

Trochę kontekstu: W ciągu ostatnich kilku dni propalestyńscy protestujący zebrali się na kampusie w Charlottesville na demonstracjach w „atmosferze piknikowej”, gdzie nie gromadziła się znaczna liczba namiotów ani innych prowizorycznych konstrukcji, jak podaje CNN Polo Sandoval. Szkoła stwierdziła już wcześniej, że namioty naruszą zasady kampusu i wezwała władze do reakcji.

W ciągu ostatnich 24 godzin pojawiło się więcej oznak gromadzenia się protestujących w obozie. Podobnie jak na innych uczelniachZdaniem Sandovala.

Na początku tego tygodnia grupa o nazwie Obóz UVA dla Gazy wydał oświadczenie Zapraszanie Uniwersytetu na Instagramie Wycofaj się z Izraela.

„Administracja UVA zmilitaryzowała nasz kampus. Ale co zrobiła, gdy zwolennicy białej supremacji zaatakowali Charlottesville w 2017 r.? Nic. Zadzwoń i wyślij e-mail już teraz. Zapełnij linie i powiedz im, żeby ustąpili” – czytamy w oświadczeniu.

Ten post został zaktualizowany o więcej szczegółów na temat działań policji w UVA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *