NA ŻYWO: Sega Sammy wprowadza ofertę o wartości 706 milionów euro dla producenta Angry Birds, firmy Rovio Entertainment

Dane ekonomiczne: Ludowy Bank Chin ogłasza stopę procentową swojego jednorocznego kredytu średnioterminowego. „Jeśli dziś dojdzie do cięcia, możemy być tego pewni [Tuesday’s] Raport o PKB będzie gorszy niż oczekiwano” – powiedział Robert Cornell, szef działu badań Azji i Pacyfiku w ING. Indie i Singapur publikują bilanse handlowe za marzec.

Indie: Pod przywództwem indyjskiej grupy G20 rozpoczyna się kilka trzydniowych spotkań: grupa robocza ds. zdrowia spotyka się w Goa, grupa robocza ds. gospodarki cyfrowej spotyka się w Hyderabadzie, a główni naukowcy zajmujący się rolnictwem spotykają się w Varanasi. W Shillong rozpoczęło się dwudniowe spotkanie liderów gospodarki kosmicznej G20. Premier Narendra Modi odwiedza Somnatha, aby zainaugurować Saurashtra Tamil Sangam, dwutygodniowe wydarzenie kulturalne ku czci społeczności tamilskiej w jego rodzinnym stanie Gudżarat.

Australia: Premier Australii Zachodniej Mark McGowan rozpoczyna pięciodniową wizytę w Chinach skoncentrowaną na handlu, pierwszą od czterech lat i kolejną oznakę łagodzenia napięć między Pekinem a Canberrą. Zgodnie z oficjalnymi danymi stan będzie odpowiadał za 53 procent całkowitego handlu Australii z Chinami w latach 2021-22.

Zawód: ChinaPlas 2023, największa na świecie wystawa przemysłu tworzyw sztucznych i gumy, została otwarta w Shenzhen World Expo and Convention Center. Około 160 000 zwiedzających zobaczy produkty i usługi prawie 4 000 wystawców – podają organizatorzy. Targi Kantońskie, które po raz pierwszy od czasu pandemii Covid-19 otworzyły się dla zagranicznych gości, rozpoczęły się w sobotę i potrwają do 5 maja.

Technologia: Kunlun, twórca gier mobilnych z Pekinu, przeprowadza publiczną próbę swojego produktu podobnego do ChatGPT, podczas gdy gigant telekomunikacyjny z siedzibą w Shenzhen, Huawei, wprowadza na rynek serię telefonów komórkowych Nova 11.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *