Ośmiokrotny zdobywca Złotej Rękawicy 3B Scott Rollen zostaje wprowadzony do Baseball Hall of Fame

Scott Rolen został wybrany do Baseball Hall of Fame, unikając wykluczenia z głosowania BBWAA po raz drugi w ciągu trzech lat.

Żaden z pozostałych 27 graczy wymienionych w ankiecie Halla z 2023 r. nie przekroczył progu 75% w wyborach, chociaż było kilka pomyłek. Wyniki ankiety, która była transmitowana na MLB.com, zostały opublikowane we wtorek.

Rolan, wieloletni trzeciobazowy, został nazwany na 76,3% głosów oddanych w szóstym roku. Jedynym nieobecnym jest były pierwszobazowy Rockies Todd Helton, który otrzymał 72,2% głosów w swojej piątej próbie wyborów.

Gracze mogą pojawiać się na kartach do głosowania przez 10 sezonów po pięcioletnim okresie oczekiwania po przejściu na emeryturę, jeśli zostaną wymienieni w co najmniej 5% głosów podczas cyklu głosowania.

„Nie myślisz o tym” – powiedział Rollen w MLB Network. „Myślisz o tym, żeby dać z siebie wszystko, grać dla swojego zespołu i grać tak dobrze, jak tylko potrafisz, to taka długa droga. Nigdy nie myślałem, że Hall of Fame będzie odpowiedzią”.

Rolan był siedmiokrotnym All-Star podczas swojej 17-letniej kariery, grając dla Phillies, Cardinals, Blue Jays i Reds. Jego osiem Złotych Rękawic to czwarte miejsce wśród trzeciobazowych. Był członkiem 1997 NL Rookie of the Year Cardinals, kiedy klub wygrał World Series 2006.

Rolen, który według Baseball-Reference.com zajmuje piąte miejsce w WAR wśród trzeciobazowych w karierze, otrzymał zaledwie 10,2% głosów w swoim pierwszym roku kwalifikowalności w 2018 r., ale szybko zyskiwał przychylność w każdym cyklu głosowania.

Ta sama rosnąca trajektoria dotyczy Helton, który rozpoczął 2019 rok z 16,5%. Helton, zdobywca 0,316 w karierze w 17 sezonach, wszystkie spędzone w Colorado Rockies, był czterokrotnym zdobywcą Silver Slugger i trzykrotnym Gold Glover. Jego praca na pierwszym piętrze.

Billy Wagner (68,1%), Andrew Jones (58,1%) i Gary Sheffield (55%) to pozostali gracze wymienieni w co najmniej połowie głosów.

Jeden z najbardziej dominujących środków doraźnych swojej epoki, Wagner nadal otrzymuje wsparcie. W zeszłym roku otrzymał 51% głosów. Przyszły rok będzie jego dziewiątym sezonem kwalifikacyjnym.

Krótkie wybory Rollena oznaczają, że BBWAA odmówiła wyboru nowych członków jeszcze dziewięć razy w swojej historii głosowania. Scenarzyści nie wybrali nikogo w 2021 roku. W zeszłym roku scenarzyści wybrali tylko wielkiego zawodnika Red Sox, Davida Ortiza.

Trzyletni okres, w którym BBWAA wybrało dwóch graczy, jest najkrótszym okresem w historii. Odkąd coroczne głosowanie stało się stałe w 1966 roku, pisarze zawsze wybierali co najmniej dwóch graczy w dowolnym trzyletnim okresie. W ciągu trzech lat kończących się w 1968 roku iw każdym sezonie od 1996 do 1998 wybrali tylko dwóch graczy.

Jak na ironię, brak wyborców następuje po latach, w których głosują pisarze. W okresie trzech lat kończącym się w 2019 roku BBWAA wybrało 11 nowych członków Hall, aw okresie pięciu lat od 2015 do 2019 pisarze wybrali 17 nowych Hall of Famers.

Inaczej niż w 2021 r., kiedy scenarzyści lub komisja ds. ery nie wybrali nowego Hall of Famers – po raz pierwszy od 1960 r. – co najmniej dwóch nowych członków przemówi podczas ceremonii wprowadzenia 23 lipca w Cooperstown. Mówiący Fred McGriff dołączy do Rolana w holu po tym, jak został wybrany przez wszechczasową komisję na Zimowych Spotkaniach w San Diego w grudniu.

Postęp był powolny w przypadku niektórych bardziej kontrowersyjnych kandydatów, których wyniki spełniają tradycyjne standardy Hall of Fame, ale których przypadki zostały osłabione przez powiązania z PED.

Alex Rodriguez, który miał rekord w karierze 3115 trafień, 696 homerów i 2086 RBI, otrzymał 35,7% głosów, w porównaniu z 34,3% w drugim roku kwalifikowalności. Rodriguez przegapił sezon 2014 w zawieszeniu za naruszenie zasad PED MLB.

Podobnie Manny Ramirez, który trafił 555 homerów, osiągając średnią w karierze 0,312 mrugnięć, ale został dwukrotnie zawieszony za naruszenia przepisów PED, zrobił niewielką poprawę w swoim siódmym sezonie w sondażach. Po spadku do 28,9% w zeszłym roku, Ramirez poprawił się tym razem do 33,2%.

Zamiast tego przerażająco leniwy Sheffield nabrał rozpędu w swoim dziewiątym roku kwalifikacji. W zeszłym roku miał 40,6%. Sheffield, który osiągnął 509 homerów, ale został wymieniony w Raporcie Mitchella z 2007 roku, nigdy nie został ukarany za używanie PED. Następny sezon będzie jego dziesiątą i ostatnią szansą na wygranie wyborów dzięki głosowaniu scenarzystów.

Spośród 14 kandydatów pierwszego wyboru w ankiecie tylko dwóch uzyskało 5% poparcia potrzebne do wzięcia udziału w następnej turze.

Jednym z tych debiutantów był Carlos Beltran, który zdobył 46,5% głosów. Sprawa Beltran’s Hall jest solidna, biorąc pod uwagę zalety kariery, która przyniosła 435 homerów, 312 przechwytów, 2725 trafień i jeden z najbardziej olśniewających rekordów baseballu po sezonie.

Beltran był kluczową postacią w kontrowersyjnym skandalu związanym z kradzieżą tożsamości, który nadszarpnął tytuł World Series 2017 Houston Astros, w którym grał Beltran. Jego związek z kontrowersjami doprowadził później do jego rezygnacji z funkcji menadżera New York Mets przed pierwszym sezonem w tej roli.

Chociaż nie jest pewne, jaką rolę odegrał skandal w pierwszym głosowaniu chybionym przez Beltrana, jego status poparcia dobrze wróży na przyszłość i być może kandydatom na inne kluczowe postacie w tym składzie Astros.

Drugim pierwszobazowym, który pozostał na karcie do głosowania, był zastępca Francisco Rodriguez, którego 437 obron wystarczyło, by zdobyć 10,8% głosów.

Podczas gdy wyborcy byli skąpi w ostatnich latach, w przyszłym roku może być jeszcze bardziej aktywny tydzień, w którym wielu zainteresowanych kandydatów zakwalifikuje się. Trzeciobazowy Adrian Beltre, łapacz Joe Mauer i drugi bazowy Chase Woodley prowadzą listę pierwszobazowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *