„Pozorny” zabójca z Sydney atakuje kobiety

Wygląda na to, że mężczyzna z nożem w centrum handlowym w Sydney obrał za cel kobiety.

W sobotę 40-letni Joel Cauchi terroryzował zatłoczony kompleks Westfield Bondi Junction.

5 z 6 zmarłych to kobiety. Kilka osób, w tym dziecko, zostało rannych.

Komisarz policji Nowej Południowej Walii powiedział australijskiej stacji ABC News, że skupienie się Gauchiego na kobietach było „oczywiste”.

Zginął ochroniarz Faraz Tahir (30 l.), który próbował interweniować w ataku.

„Te filmy mówią same za siebie, prawda?” Komisarz Karen Webb powiedziała ABC News Breakfast.

„Dla mnie jest jasne, dla detektywów, którzy wydają się być przedmiotem zainteresowania, jasne jest, że sprawcy skupiają się na kobietach i unikają mężczyzn.

„Nie wiemy, co przeszło przez głowę przestępcy, dlatego ważne jest, aby teraz detektywi spędzali więcej czasu na przesłuchiwaniu osób, które go znały, osób z jego otoczenia i bliskich mu osób.

– Abyśmy mogli uzyskać wgląd w to, co mógł sobie myśleć.

Urzędnicy powiedzieli już wcześniej, że Cauchy, który został postrzelony w sobotę przez samotnego funkcjonariusza policji, najprawdopodobniej był atakiem „o podłożu psychologicznym”.

Był już znany policji, ale w swoim rodzinnym stanie Queensland nie został aresztowany ani oskarżony. Policja w Queensland stwierdziła, że ​​przez lata żył jako wędrowiec, a w wieku 17 lat zdiagnozowano u niego chorobę psychiczną.

Ashley Good, lat 38, była jedną z kobiet, które zginęły w wyniku pchnięcia nożem. Jej dziewięciomiesięczna córeczka została ranna i przeszła operację. Rodzina stwierdziła, że ​​czuje się dobrze.

Policja Nowej Południowej Walii podała, że ​​zginęły 47-letnia architekt Jade Young i 55-letnia Picria Darcia, a lokalnie zidentyfikowano 25-letnią Dawn Singleton.

Chiński konsulat w Sydney powiedział, że piąta ofiara – jedyna kobieta, której nazwiska nie ujawniono – to obywatelka Chin.

Ta najświeższa wiadomość jest obecnie aktualizowana i więcej szczegółów zostanie opublikowanych wkrótce. Aby zobaczyć pełną wersję, odśwież stronę.

Dzięki temu możesz otrzymywać najświeższe informacje na swoim smartfonie lub tablecie Aplikacja BBC News. Możesz także śledzić @BBCBreaking na Twitterze Otrzymuj najnowsze alerty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *