Trzy indyjskie miasta znalazły się wśród 10 najbardziej zanieczyszczonych miast świata po Diwali

Nowe Delhi, listopad 13 (Reuters) – W poniedziałek rano dwa indyjskie miasta dołączyły do ​​New Delhi wśród 10 miast na świecie najgorszych pod względem zanieczyszczenia, dzień po tym, jak biesiadnicy odpalili petardy z okazji corocznego hinduskiego festiwalu Diwali, gdy w powietrzu unosił się ciężki smog. światło

Na pierwszym miejscu, jak to często bywa, znalazło się stołeczne New Delhi. Według szwajcarskiej grupy IQAir wskaźnik jakości powietrza (AQI) wyniósł 420.

Jednak Kalkuta na wschodzie Indii również znalazła się w pierwszej dziesiątce, zajmując czwarte miejsce z AQI na poziomie 196, podczas gdy stolica finansowa Bombaju była ósma z AQI na poziomie 163.

Poziom AQI na poziomie 400-500 dotyczy osób zdrowych i jest niebezpieczny dla osób z istniejącymi chorobami, natomiast poziom 150-200 powoduje dyskomfort u osób chorych na astmę, choroby płuc i serca. Poziomy 0-50 są uważane za dobre.

Od niedzielnej nocy nad New Delhi zaczął unosić się gęsty smog, a po północy jego wskaźnik AQI osiągnął niebezpieczny poziom 680.

Władze co roku wprowadzają w stolicy zakaz pokazu sztucznych ogni, ale wydaje się, że zakazy te są rzadko egzekwowane.

Jakość powietrza w Indiach pogarsza się każdego roku przed zimą, a zimne powietrze przenosi zanieczyszczenia pochodzące z pojazdów, przemysłu, pyłu budowlanego i spalania odpadów rolniczych.

Władze w New Delhi odłożyły w czasie wcześniejszą decyzję o ograniczeniu ruchu pojazdów po tym, jak piątkowe deszcze przyniosły wytchnienie po tygodniu narażenia na toksyczne powietrze.

Lokalna administracja planuje dokonać przeglądu decyzji po święcie Diwali.

Oświadczenie Tanviego Mehty; Montaż: Edwina Gibbs

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *