Villanova kontra. Houston Score, Takeaways: Wild Gates pochyla się w bezpieczne miejsce, by udusić Cokerów, awans do finałowej czwórki

Villanova, zajmując drugie miejsce, została pierwszą drużyną, która w tym roku otrzymała bilet do finałowej czwórki podczas turnieju NCAA 2022. Wildgates poszło jak drut, aby wygrać z Cougars w sobotę, nieco za Houston na 5. miejscu, awansując 50:44 w ostatni weekend March Madness.

W meczu pomiędzy dwoma utalentowanymi zawodnikami z pierwszej dziesiątki Wildgates wygrali to, czego nie robili często: obronę. Złapali Red-hot Cougars, które usunęły Arizonę z pierwszego miejsca w rankingu Sweet 16, ze strzelaniny 1 z 20 i 17 z 58 z zakresu strzelaniny za 3 punkty. Koszykówka uniwersytecka zauważa, że ​​jest to najgorszy wynik strzelecki w Houston od sezonu 2013-14 i najgorszy wynik z 3-punktowego zasięgu od dekady.

– Zagrali ciężko. Obu drużynom trudno było zdobyć bramkę – powiedział trener Villanova Jay Wright w wywiadzie po meczu. „To dobra obrona. Byli dobrzy w defensywie. My byliśmy dobrzy w defensywie”.

Villanova została pierwszym graczem na 2. miejscu, który pokonał gracza z 5. miejsca w Elite Eight Round of the NCAA Tournament. Jermaine Samuels ponownie zagrał dla Wildcats z 16 punktami więcej, a Caleb Daniels – jedyny gracz Nova w deblu – dodał 12 punktów. Starszy obrońca Colin Gillespie miał zaledwie 6 punktów.

Villanova zmierzy się ze zwycięzcą regionu Środkowego Zachodu w pierwszej czwórce w następny weekend, gdzie czeka na zwycięzcę standardowego Kansas nr 1 i Miami na 10 poziomie. Oto kilka wskazówek na sobotni mecz.

1. Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo, ochrona

Houston zdobył średnio ponad 75 punktów na mecz, który miał się odbyć w sobotę. Villanova uzyskała średnio nieco poniżej 73 punktów na mecz. W defensywie obie drużyny nie potrafiły wspólnie zdobyć nawet 100 biegów. Jeśli byłeś słabszym lądowaniem w wieku 127 lat, miałeś wkrótce powód do świętowania.

„Gdybyś powiedział mi przed meczem, że złapiemy ich 28% poza boiskiem i 23% poza linią 3 punktów, przegralibyśmy i nie zaufałbym ci”. Trener Houston Kelvin Sampson powiedział. „Nasze dzieci były strzeżone. Człowieku, czy one pilnowały. Nasze bezpieczeństwo było lepsze. Utrzymywaliśmy je w granicach 50 punktów. Mieliśmy wiele okazji, nie weszli do środka. To się stanie.”

50 punktów Villanova to najniższy wynik w grze od 2018 roku. 44 punkty Houston to najniższy wynik w meczu od 2015 roku. Tak więc, w prawdziwym stylu March Madness, dwie z najbardziej utalentowanych drużyn atakujących w tegorocznym turnieju NCAA walczyły w obronie i produkcji. Najniższa punktacja w grze turniejowej wszech czasów.

2. Trwała wielkość Noego

Zwycięstwo Villanovy nad Houston dało im cztery czwarte – ostatnie występy od 2009 roku i trzeci (!) występ w ostatnich sześciu meczach. Ostatnie dwa razy zaszło tak daleko, to był całkowity sukces.

Tym razem drabinka jest bardzo trudna – rozstawiony z Kansas numer 1 może poczekać na Wildgates w następnej rundzie – ale mogą zakończyć pracę tak, jak poprzednio dwa razy. Ten zespół nie ma najlepszej głębokości i najlepszego przedniej części kortu. Ma jednak doświadczenie, różnorodność składu, elitarnego głównego trenera i gwiazdę March Breakout w Jermaine Samuels.

3. Poważna krzywda Noego

Villanova kończyła mecz w ostatniej minucie meczu, kiedy Justin Moore, drugi wiodący strzelec drużyny, nie wrócił do gry z wyraźną kontuzją nogi. Skala kontuzji jest nieznana, ale reakcja tutaj… cóż, nie jest szaleństwem myśleć, że nie ma go do końca meczu. Przepowiednia Moore’a „Wright spekulował.Prawdopodobnie nie dobrze”.

Gdyby Moore nie mógł kontynuować, byłby to miażdżący cios dla płytkiej drużyny Villanova z poprzednich lat. Do sobotniej gry wzięło udział tylko siedem żbików, z których jeden trwał trzy minuty. Miej oko na czwartą czwartą weekend, a mecz z numerem 1 pozostanie do końca turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *