W wieku 52 lat zmarł nagle Larry Allen, członek Cowboys Hall of Fame

Zespół ogłosił w poniedziałek, że ofensywny liniowy Dallas Cowboys Hall of Fame Larry Allen zmarł nagle w niedzielę podczas wakacji z rodziną w Meksyku.

Ma 52 lata.

„Larry, znany ze swojej atletyczności i niesamowitej siły, był jednym z najbardziej szanowanych i utalentowanych ofensywnych liniowych, jaki kiedykolwiek grał w NFL. Jego wszechstronność i niezawodność były charakterystycznymi elementami jego kariery. Przez cały ten czas był nieustanną inspiracją. Dla wielu innych graczy jest świetnym kolegą z drużyny, konkurentem i definiuje, co to znaczy być zwycięzcą” – stwierdził zespół w oświadczeniu.

„Był głęboko kochany i ceniony przez swoją żonę Janelle – którą nazywał swoim sercem i duszą – jego córki Jaylę i Lorianę oraz syna Larry’ego III. Rodzina Jonesów i Cowboys składają swoje najgłębsze kondolencje i myśli Modlę się do rodziny Allenów i wielu, którzy kochali Larry’ego. Opłakuję go wraz z przyjaciółmi i członkami drużyny Cowboys”.

Powiedział, że wkrótce zostaną ogłoszone ustalenia dotyczące upamiętnienia żołnierzy pasterzy.

Allen został wybrany w drugiej rundzie draftu w drużynie Sonoma State w 1994 roku i szybko stał się jednym z najbardziej dominujących ofensywnych liniowych w NFL.

11 razy był wybierany do Pro Bowl, a w 2013 roku został wprowadzony do Galerii Sław Pro Football. Grał dla Cowboys od 1994-2005, wygrywając Super Bowl w 1995. Ostatnie dwa sezony spędził w San Francisco 49ers. .

Allen przezwyciężył trudne warunki wychowania w Compton w Kalifornii. Pewnego razu został dźgnięty nożem 12 razy, chroniąc jednego ze swoich braci. Zanim rozpoczął naukę w Budd College, uczęszczał do czterech różnych szkół średnich. Później wystąpił w Sonoma State, gdzie Cowboys odkryli surowego, ale utalentowanego Allena i wybrali go z 46. wyborem.

Chronił rozgrywających Cowboys, od Troya Aikmana po Tony’ego Romo, a kiedyś w meczach zmienił się z obrońcy na atakującego. Grał na prawym obrońcy, prawym i lewym obrońcy, ale głównie na lewym obrońcy i sześciokrotnie występował w All-Pro w pierwszym składzie. Został wybrany do Zespołu Dekady 2000.

Jego wyczyny siłowe na siłowni Cowboys są legendarne – kiedyś wyciskał na ławce 700 funtów. Jego prędkość w bramce zadziwiła wielu, między innymi wtedy, gdy w 1994 roku ścigał linebackera New Orleans Saints Dariana Connora po przechwycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *