Bernie Ecclestone jednak pomoże mniejszym zespołom?

Autor: | 2 marca 2015

Nie od dzisiaj wiadomo, że pieniądze w takim biznesie jak Formuła 1 są wielkim problemem, głównie średnich i małych ekip, które nie są sobie w stanie poradzić z wydatkami jakie generuje królowa motorsportu. Praktycznie, zespoły jak Force India, Lotus oraz Sauber stoją na straconej pozycji względem największych zespołów, które posiadają nieograniczone budżety na budowę bolidów przez cały sezon.

n

n

„W listopadzie, grudniu i styczniu jest najtrudniej” – powiedział właściciel zespołu Lotus – Gerard Lopez. „Ciężko sobie poradzić w tej fazie projektowania i produkcji wkładając 43% budżetu, bez otrzymania wsparcia z zewnątrz” – dodał.

n

Cytując brytyjskie gazety, Bernie Ecclestone obiecał wydanie 30 milionów dolarów na rzecz nagród i wsparcia dla zespołów z trudną sytuacją materialną. O takie wsparcie walczy nie tylko wyżej cytowany szef zespołu Lotus, ale także przedstawiciele zespołu Force India, oraz Sauber.

n

Kevin Eason powiedział dla „The Times”, że wsparcie dla mniejszych ekip ma zostać przekazane w ciągu najbliższych dni. ” Należy upewnić się, że takie ekipy jak Lotus, są w stanie pokryć środki transportu i przystąpić do najbliższego wyścigu w Melbourne.”

n

„Bernie obiecał wsparcie dla mniejszych zespołów” – mówi z kolei zastępca szefa ekipy Force India – Bob Fernley. „Jeśli otrzymamy wsparcie, będziemy mogli bez problemów wystąpić, przynajmniej przez kilka początkowych eliminacji. Najtrudniej jest na początku. W kwietniu, pieniądze już nie są problemem, gdy zaczynają one płynąć na nowo, wraz z biegiem sezonu” dodał. „Bernie był bardzo wyrozumiały. On wie, że jest to poważna sprawa” zakańczając.

n

W „Telegraph”, korespondent Daniel Johnson powiedział, że taki sposób wsparcia musi być zaakceptowany przez inne zespoły, ale nie jest to wielką przeszkodą. 30 milionów dolarów, dla takich ekip jak Mercedes, Ferrari czy Red Bull to nie jest wielki zastrzyk gotówki.

n

Czy na starcie zobaczymy wszystkie zgłoszone ekipy? Najbliższy tydzień może pokazać czy wsparcie władz F1 pomoże przystąpieniu do inaugurującego wyścigu o Grand Prix Australii. Przypomnijmy że na starcie sezonu w najkorzystniejszym rozwoju sytuacji może pojawić się 10 zespołów. Najbardziej z pomocy oferowanej przez Bernie Ecclestone’a może skorzystać powracająca do stawki ekipa Manor’a, która dostała wytyczne, że bolid musi spełniać standardy tegorocznych modeli. Odpowiedzi na wyżej wymienione pytania poznamy, miejmy nadzieję że już niedługo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *