Fernando Alonso z nowym silnikiem w GP Japonii

Autor: | 6 października 2016

Fernando Alonso wystartuje do wyścigu w Japonii z nowym, ulepszonym silnikiem. Honda, z uwagi na obiecujące osiągi poprawionej jednostki, zdecydowała się wprowadzić ją do bolidu Hiszpana.

W Malezji dwukrotny mistrz świata testował usprawnienia podczas piątkowych treningów. Następnie do jego samochodu włożono stary silnik, a ulepszony zabrano do fabryki, celem analizy danych. Te okazały się być zachęcające. Na tyle, by w domowym dla Hondy wyścigu, Alonso mógł mieć do dyspozycji lepszą jednostkę napędową.

Fernando zapłacił sporą cenę za wymianę silnika. W McLarenie zdecydowano się na naruszenie regulaminu i przyjęcie kar na torze Sepang. Było to spowodowane chęcią uniknięcia ich na Suzuce. Kierowcę czekało przesunięcie o 45 pozycji. Właśnie dlatego Hiszpan w Malezji nie walczył w kwalifikacjach, bo pewny był jego start z ostatniego pola. Alonso poradził sobie wyśmienicie. Zanotował świetny start i ukończył wyścig na siódmej pozycji. Dobry nastrój w zespole podtrzymał Jenson Button, finiszując na dziewiątym miejscu.

Brytyjczyk w Japonii będzie się ścigał bez nowej jednostki. Honda nie chce, by ich podopieczny ruszał do domowej dla niej rundy z końca stawki. W Malezji Button nie zdecydował się na taki ruch jak Alonso. Poprawioną jednostkę powinien otrzymać dopiero w Stanach Zjednoczonych.