Force India chce poprawić wynik przyszłym sezonie

Autor: | 10 grudnia 2016

Bob Fernley zaznaczył, że Force India ma zamiar poprawić swój rezultat w przyszłym roku i zająć trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Podczas tegorocznej kampanii o czwarte miejsce ekipa z Silverstone walczyła z Williamsem. Finalnie stajnia z Grove musiała uznać wyższość rywali. Tym samym Force India osiągnęła swój najlepszy wynik w historii startów w Formule 1. Jak przekonuje zastępca szefa cały zespół będzie chciał uzyskać jeszcze lepszy wynik w sezonie 2017.

– W tym roku celowaliśmy w piąte miejsce, ale myśleliśmy również o czwartej lokacie – powiedział Fernley. – Teraz powinniśmy planować zajęcie czwartej pozycji i jednocześnie myśleć o trzeciej.

Brytyjczyk przyznał, że poprzez wiele nowych przepisów i zmian, które wejdą w życie w kolejnym roku będzie o wiele ciężej rywalizować z zespołami.

– To będzie wyścig rozwojowy. Oczywiście większe ekipy będą w najlepszej sytuacji z powodu nieograniczonego budżetu. Tymczasem nasze podejście będzie musiało być bardziej wyważone . Będziemy musieli kalkulować i wyliczać każdy etap rozwoju.