Horner: Przyszłość Verstappena należy do Red Bulla

Autor: | 13 listopada 2015

Fot. Toro Rosso / FB

Fot. Toro Rosso / FB

n

Christian Horner ostrzegł Ferrari i Mercedesa, że będą musiały poczekać parę lat na szansę zatrudnienia nastoletniego podopiecznego, Maxa Verstappena, ponieważ Holender jest związany kontraktem z jego zespołem.

n

– Wszyscy juniorzy w praktyce są kierowcami Red Bulla, obecnie wypożyczonymi do Toro Rosso, jak na przykład Carlos Sainz. Jak i Daniil Kvyat oraz Daniel Ricciardo byli w przeszłości – przyznał szef Red Bull Racing na antenie BBC Radio 5 Live. – Jest to owoc funkcjonowania programu dla młodych kierowców Red Bulla, w którym inwestujemy w młode talenty, dając szansę takim chłopakom jak Max i Daniel Ricciardo, Kvyat, Sebastian Vettel. Oni wszyscy są młodymi ludźmi, którzy skorzystali z tej okazji. Jeśli spojrzymy wstecz na karierę Sebastiana Vettela, BMW nie podjęło się zainwestowania w niego, to Red Bull podjął ryzyko, żeby wspomóc jego talent. Max Verstappen i Carlos Sainz są też cennymi, utalentowanymi ludźmi.

n

Ferrari i Mercedes zdają się być zainteresowane współpracą z Verstappenem, który mimo młodego wieku (18) rozbudził entuzjazm kibiców w obecnym sezonie swoimi manewrami na torze.

n

Mimo problemów, z jakimi boryka się Red Bull, Horner dał jasno do zrozumienia, że jego zespół ma pierwszeństwo w decydowaniu o przyszłości Verstappena.

n

– Nie chcę wchodzić w szczegóły kontraktów, ale zespoły rywali kontaktują się z niewłaściwymi osobami, jeśli rozmawiają z kierowcami, bo kierowcy są zobowiązani do przestrzegania kontraktów – zaznaczył Horner.

n

Zapytany o plany na przyszłość podczas czwartkowej konferencji prasowej przed Grand Prix Brazylii, Verstappen wyznał, że na razie jest zadowolony ze swojej sytuacji.

n

– Nadal muszę się wiele nauczyć (…), ale liczę na to, że za parę lat będę mógł walczyć o zwycięstwa. Myślę, że każdy tego chce – dodał Verstappen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *