Daniil Kvyat wystartuje z alei serwisowej

Autor: | 26 września 2015

Fot. by Getty Images | Red Bull / FB

Fot. by Getty Images | Red Bull / FB

n

Daniil Kvyat za zmianę podwozia wystartuje do jutrzejszego wyścigu z alei serwisowej.

n

n

Pod koniec trzeciej części kwalifikacji doszło do niemałego wypadku z udziałem Daniila Kvyat. Rosjanin wyjechał dwoma kołami na trawę, stracił kontrolę, uderzył w bandę i ostatecznie rollował. Choć wyglądał on groźnie, Hiszpanowi na szczęście nic się nie stało.

n

Tego samego nie można jednak powiedzieć o jego bolidzie. Za wymianę podwozia, Kvyat będzie musiał wystartować do jutrzejszego wyścigu z alei serwisowej.

n

– Nigdy wcześniej nie rollowałem w samochodzie sportowym, ale jak mówią, zawsze musi być ten pierwszy raz – podsumował Kvyat. – Najechałem dwoma kołami na trawę, gdzie nie było wiele możliwości ucieczki, więc uderzyłem prosto w ścianę – relacjonował.

n

Kierowca Red Bulla żałuje, że wszystko skończyło się właśnie tak. Sam przyznał, że jego ekipa miała okazję na naprawdę dobry wynik.

n

– Gdzie bym skończył [gdyby nie ten wypadek]? Nie wiem, ale powinno to wyglądać lepiej niż P10, ponieważ samochód był dobry w szybkich sekcjach mimo, że brakuje nam szybkości na prostych. Jutro jak zwykle postaramy się o jak najlepszą pozycję – zakończył.

n

Zobacz również:nKwalifikacje przed GP Japonii 2015 [relacja + wyniki]nGP Japonii 2015: Wszystkie wypowiedzi po kwalifikacjach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *